Riadené vetranie = vetrať, keď je to potrebné

31. 05. 2017
Zdieľať

Vetranie je veľmi dôležité pre naše zdravie. Vzduch vo vnútornom prostredí budov je 10 x horší ako vonkajší vzduch. Varenie, sprchovanie, kúrenie, upratovanie a dokonca aj dýchanie vedie k znečisťovaniu vnútorného prostredia. To môže viesť k vzniku nepríjemných pocitov, bolestiam hlavy a krku, k alergiám, dýchacím problémom a tiež k chorobám. Zvýšená vlhkosť v domácnostiach môže spôsobiť zápach, kondenzáciu a vznik plesní. Trvalé a riadené vetranie v dobre izolovaných domoch je jediným správným riešením uvedených problémov. Znečistený vzduch je odvádzaný mimo domu a je nahradený čerstvým vonkajším vzduchom.

Výmena vzduchu v domácnostiach cez otvorené okná je veľmi neefektívna a bez kontroly. Healthbox je zariadenie, ktoré sústavne kontroluje kvalitu vnútorného vzduchu (CO2,vlhkosť, VOC) dynamickými senzormi. V prípade, že riadiaca jednotka zaregistruje prekročenie limitu, zariadenie sa nastavý na potrebný výkon a začne odvádzať znečistený vzduch von. Intenzita vetrania je tak prispôsobená aktuálnej potrebe a stavu v domácnosti.


Nadokenná ventilačná mriežka Invisivent

CREATING HEALTHY SPACES – VYTVÁRAME ZDRAVÉ PROSTREDIE
Renson


Nadokenná ventilačná mriežka Invisivent

Invisivent 

Diskrétna ventilačná mriežka umiestnená nad rámom okna umožňuje regulovaný prívod čerstvého vzduchu a nenarúša celkový vzhľad okna. Samoregulačná vnútorná klapka v prednej časti mriežky zabraňuje vzniku prievanu. Invisivent má aj vysokú odolnosť voči vonkajšiemu hluku a tiež veľmi dobrý koeficient U ( W /m2K ). Zároveň bráni prenikaniu hmyzu.

Prirodzené nočné vetranie (chladenie)

Konštantným prívodom vonkajšieho chladnejšieho vzduchu počas letnej noci dosiahneme zníženie teploty vnútorného prostredia až o 5 stupňov C. K dosiahnutiu tohto efektu napomáha inštalácia ventilačných a lamelových mriežok vedľa okien a dverí. Mriežky sú odolné voči hmyzu , vytvárajú prirodzenú zábranu proti nežiadanému vniknutiu do domu a prispôsobujú sa dizajnu.

V kombinácii s účinným vonkajším tienením, ktoré bráni prehrievaniu priestorov, môžete si užívať príjemnú vnútornú teplotu vášho domova aj počas horúcich letných dní, bez závislosti na ventilátoroch a klimatizácii.


Fixsvent

CREATING HEALTHY SPACES – VYTVÁRAME ZDRAVÉ PROSTREDIE
Renson


Fixsvent

Fixvent

Najlepší spánok je v tichej, tmavej miestnosti pri teplote 16 -18 stupňov C. Fixvent zahŕňa obidva tieto aspekty – kombináciu vetrania s dobrými akustickými vlastnosťami a textilnú exteriérovú clonu odolnú voči vetru. Konštrukciou a dizajnom dokonale ladí s ostatnými tieniacimi prvkami a tým umožňuje ich vzájomnú kombináciu na objekte.


Endura twist

CREATING HEALTHY SPACES – VYTVÁRAME ZDRAVÉ PROSTREDIE
Renson


Endura twist

Renovácia a vetranie?

Áno, je to možné s RenoCube. Pripravujete rekonštrukciu a hľadáte riešenie ako vetrať? RenoCube vám dáva možnosť riadeného vetrania pre rekonštrukcie. Obsahuje senzor na detekciu CO2, je kompatný a nenáročný na priestor a takmer nehlučný, vďaka zabudovanému ventilátoru mimo opláštenia. Je ho možné umiestniť do podhľadov alebo medzi krokvy. Vhodný pre rekonštrukcie podkrovia a dostavby.


Zónové vetranie a tienenie

CREATING HEALTHY SPACES – VYTVÁRAME ZDRAVÉ PROSTREDIE
Renson


Zónové vetranie a tienenie

Legislatíva áno .. ale zdravie na prvom mieste 

Legislatívne požiadavky a normy hrajú dôležitú rolu pre úspory energie. To je samozrejme veľmi dobré, ale iba samotné plnenie týchto noriem, nie je ešte zárukou pre vytvorenie zdravého domu.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Preto je potrebné sa dôkladne oboznámiť zo všetkými faktormi, ktoré podstatne ovplyvňujú zdravý a príjemný domov.

Ochrana pred prehrievaním a ostrým svetlom

Prirodzené slnečné svetlo dodáva mnoho pozitívnej energie a vytvára príjemný pocit. V prípade ak je však slnečné svetlo príliš ostré a relatívne nízko vzhľadom k oknu, je potrebné vykonať príslušné opatrenia. Tieniace systémy, či už látkové vonkajšie clony alebo vhodné slnolamy, napomáhajú užívať si slnko a slnečný svit po celý rok, Tieto prvky chránia náš vnútorný priestor pred prehrievaním, nepríjemným a priamym osvitom hlavne v letnom období a naopak pred vetrom a dažďom v čase, keď počasie už nie je také príjemné.

Prehrievanie objektov je stále väčším problémom, pretože počet horúcich dní v Európe stále rastie. 13 z 15 tich najteplejších rokov na Zemi spadá do obdobia 2000 až 2014.

Dnešné domy sú veľmi dobre izolované, čo je v chladnom období dobré, ale v teplom letnom období predstavujú prekážku pre únik prehriateho vzduchu. A to je dôvod prečo sa väčší dôraz bude klásť na chladenie objektov v letnom období ako na kúrenie počas zimy.


Tienenie pomocou látkových clon Fixscreen

CREATING HEALTHY SPACES – VYTVÁRAME ZDRAVÉ PROSTREDIE
Renson


Tienenie pomocou látkových clon Fixscreen

Látková slnečná clona

Prispieva k vizuálnemu komfortu hlavne počas obdobia, keď je slnko relatívne nízko a spôsobuje nepríjemný osvit, ktorý nás môže rušiť pri sledovaní televízie alebo pri práci na počítači. Látková vonkajšia clona bráni pred obťažovaním svetlom a zároveň chráni interiér pred prehriatím, keďže dokáže zastaviť až 90% tepelnej energie pred oknom. Voľbou vhodnej látky (fyzikálne parametre, farebnosť) dosiahnete optimalizáciu vnútorných priestorov a tiež dizajnový doplnok. A hlavne nestratíte vizuálny kontakt s okolím, ak si samozrejme nezvolíte blackout verziu.


Riadené vetranie = vetrať, keď je to potrebné

1974335

www.renson.eu
www.renson-ventilation.com
www.renson-sunprotection.com
www.healthyspaces.eu

ZDROJ PR článok

Kategória: Energia
Zdieľať článok

Diskusia