S novou energetickou komunitou Viessmann Share sa zelená elektrina naozaj oplatí
Zdroj: Viessmann

S novou energetickou komunitou Viessmann Share sa zelená elektrina naozaj oplatí

13. 05. 2022 Zdieľať

Energetická komunita Viessmann Share zabezpečuje dodávku energie presne prispôsobenú individuálnym potrebám zákazníkov a naviac je 100 % ekologická z obnoviteľných zdrojov, či už sa jedná o elektrinu alebo teplo, fotovoltický systém alebo tepelné čerpadlo.

Spoločnosť Viessmann uviedla v apríli na trh dlho očakávanú novú
službu – energetickú komunitu Viessmann Share. Ide o revolučný tarifný program pre systémové riešenia OZE s fotovoltikou, kde súkromní výrobcovia elektrickej energie spotrebúvajú a dodávajú prebytok elektriny pre svoje potreby v energetickej komunite, s využitím zdieľanej batérie. Výsledná spotreba energie je tak hospodárna, ako aj ekologická.

Viessmann Share je energetická komunita užívateľov zariadení Viessmann, ktorá ich už dnes robí nezávislými na raste cien energií. Zatiaľ čo si trh postupne zvyká na neustály rast cien elektriny, náklady na solárne moduly a skladovanie elektriny klesajú. Kvôli tomu je pre majiteľov rodinných domov čoraz výhodnejšie vyrábať a skladovať elektrinu či teplo, ktoré si vyrobia sami. Investovať do technológií využívajúcich obnoviteľné zdroje energie sa skutočne oplatí.

Na základe vstupov z domácností je možné nakonfigurovať si energetický systém, s vopred vypočítanými nákladmi za elektrickú energiu. Vďaka individuálnym programom zákazník získa plnú kontrolu nad výdavkami a prehľad o svojich úsporách. Má na výber z dvoch programov, ktoré si môže prispôsobiť požiadavkám svojej domácnosti: Paušál a Tarif. Vďaka nim získa nielen úspory, ale aj maximálnu flexibilitu a bezpečnosť dodávok v časoch ich rastúcich cien a bez akýchkoľvek skrytých nákladov.

Elektrina bez starostí s individuálnym programom Viessmann Share Paušál

Viessmann Share Paušál je vhodný vtedy, ak si neviete dať rady so všetkými energetickými bilanciami a hrubými výpočtami. Taktiež zaistí, že vami vyrobená elektrina, ktorá je nadbytočná, bude správne účtovaná a ak vaša vlastná produkcia nebude stačiť, dodá vám elektrinu zo siete.

Tento individuálny program obsahuje obsahuje všetky potrebné
zmluvné podmienky a dohodu o cene, ktorá spočíva v stanovení fixnej mesačnej platby za elektrinu odvodenej od predpokladanej ročnej spotreby, konfigurácie zariadení a ostatného vybavenia. Berie do úvahy technické parametre domu a počet jeho obyvateľov, a to v tolerancii spotreby +/- 20 %. Raz ročne sa porovná skutočná spotreba s predpokladaným paušálom a rozdiel nad/pod tolerančné pásmo sa raz ročne vysporiada v cene dynamickej tarify od Magna Energia.

S individuálnym programom Viessmann Share Paušál sa už viac nemusíte báť komplikovaných energetických systémov. Svoje náklady na energiu máte pod kontrolou hneď od začiatku a na jednej faktúre dostanete združené všetky náklady.

Individuálny program Viessmann Share Tarif: Minimálne náklady vďaka precíznej kontrole a presúvaniu spotreby

Ak poznáte charakter odberu elektrickej energie vo vašej domácnosti, ste technicky zdatný v energetických systémoch a máte možnosť posúvať používanie spotrebičov v rámci dňa, tak potom je Viessmann Share Tarif správny program pre vás. Vďaka nemu môžete využívať mimoriadne nízke ceny energie v časových pásmach, keď sú na trhu prebytky elektriny.

Podobne ako program Viessmann Share Paušál, obsahuje Viessmann Share Tarif potrebné zmluvné podmienky dodávky a dohodu o cene s presnou mesačnou fakturáciou na základe reálnej spotreby. Využívanie nízkych taríf a dôsledné riadenie svojej spotreby prináša ďalšiu úsporu nákladov. Ceny sú stanovené vždy na obdobie dvoch rokov, resp. do najbližšieho konca roku po uplynutí dvojročnej doby od uzatvorenia zmluvy.

Nakonfigurujte si váš energetický systém s mesačnými nákladmi za energie na share.viessmann.sk

Zdroj: PR článok Viessmann, s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: nízkoenergetický dom úspora energie úsporná domácnosť zelená energia
Zdieľať článok