Zdroj: Vaillant

Tri jednoduché kroky, ako získať dotáciu na tepelné čerpadlo

20. 08. 2021 Zdieľať

Neváhajte a využite dotácie na tepelné čerpadlá – pre staršie domy aj pre novostavby v energetickej triede A0. Ak vás doteraz odrádzala byrokracia, máme pre vás jednoduchšiu možnosť. Ešte do konca septembra 2021 môžete získať novú dotáciu priamo od výrobcu – bez zdĺhavej registrácie.

S tepelným čerpadlom ušetríte. Tieto zariadenia využívajú najmä obnoviteľné energie z prírodných zdrojov – zo zeme, vody alebo vzduchu, ktoré sú zadarmo. Len zhruba štvrtinu energie je potrebné dodať vo forme elektrickej energie. O zvyšných 75 % sa postará príroda spolu s tepelným čerpadlom. Vstupnú investíciu si vďaka dotácii môžete výrazne znížiť. Aj pravidelné účty za energiu spotrebovanú na vykurovanie, ohrev vody a chladenie budú nižšie, než pri klasických spôsoboch vykurovania.

Dotácia bez registrácie

Už nemusíte čakať na dotácie z programu Zelená domácnostiam, značka Vaillant vám poskytne dotáciu už teraz. A akým spôsobom ju získate?

1. Krok – ozvite sa

Táto ponuka platí pre všetky kraje na Slovensku, vrátane Bratislavského. Registrácia nie je nutná. Stačí, ak sa skontaktujete s autorizovanou montážnou firmou priamo vo vašom regióne. Kontakt nájdete v
zozname partnerov na webovej stránke značky Vaillant. Autorizovaná montážna spoločnosť vám poskytne dotáciu formou zľavy z ceny výrobku.

2. Krok – výber

Dotované sú zariadenia typu vzduch/voda s jednoduchou inštaláciou, s názvom aroTHERM plus alebo aroTHERM split. Tepelné čerpadlo získate za zvýhodnenú cenu, k tomu Vaillant dotáciu a môžete ušetriť až 3 250 eur. Dotáciu získate len v prípade, že bude zakúpené a nainštalované od
25. mája 2021 do 30. septembra 2021.

3. Krok – inštalácia

Systém pozostáva z tepelného čerpadla, ktoré sa umiestni k vonkajšej stene domu, na strechu garáže či do záhrady. Druhú časť tvorí vnútorná (interiérová) jednotka so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody. Ovládanie bude možné aj na diaľku, cez aplikáciu v smartfóne či tablete, spolu s regulátorom a internetovým modulom.

Monoblokové riešenie

Využiť túto ponuku sa oplatí. Jednou z dotovaných možností je monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus vzduch/voda
(3 – 12 kW, A+++). Toto zariadenie je naplnené prírodným chladivom extrémne ohľaduplným k životnému prostrediu. Vďaka vysokej výstupnej teplote sa môže kombinovať s podlahovým vykurovaním i s radiátormi.
Dá sa nainštalovať bez významných stavebných úprav, už za jeden deň. Ďalšími výhodami sú jeho dizajnové prevedenie a minimálna hlučnosť.

Dotované tepelné čerpadlo aroTHERM plus v záhrade

Zdroj: Vaillant

Splitová technológia

Postará sa o príjemnú teplotu v interiéri počas chladných mesiacov, ochladenie v lete a teplú vodu po celý rok. K tomu o 75 % nižšie účty
za energiu a o tretinu menej emisií. Tieto vlastnosti má druhé dotované tepelné čerpadlo, aroTHERM split vzduch/voda (3 – 12 kW, A++/A+++)
s technológiou oddeleného chladivového okruhu. Systém sa skladá zo splitového tepelného čerpadla a praktickej interiérovej jednotky uniTOWER. Aj toto zariadenie sa dá ovládať na diaľku cez smartfón a dokáže spolupracovať s ďalšími produktami značky Vaillant (fotovoltika, solárny ohrev vody i riadené vetranie). Takže prečo čakať?

tepelné čerpadlo aroTHERM split

Zdroj: Vaillant

Viac na www.vaillant.sk

Zdroj: PR článok Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: dotácia EKO domácnosť ochladzovače vzduchu ohrev vody tepelné čerpadlá úspora energie úsporná domácnosť
Zdieľať článok