Zdroj: dreamstime.com

Táto výmena pomôže vytvoriť šťastnú domácnosť

18. 05. 2022 Zdieľať

Po náročnom dni prichádzate domov. Je neskoro večer, preto si chcete ešte pred spaním dožičiť teplý kúpeľ alebo sprchu. Nastavíte teplú vodu… no z kohútika otravne vytrvalo tečie len studená. V tejto chvíli je jedno, či je dôvodom vopred neoznámená oprava, členovia rodiny, čo minuli všetku zohriatu vodu alebo to, že v noci na sídlisku vypínajú teplú vodu. Nič z toho neviete ovplyvniť, no zato to dokáže pekne rozladiť.

Lebo hoci je otužilectvo v posledných rokoch obrovský trend, nie každý vidí zaľúbenie v kúpaní sa v diere vysekanej do ľadu, čo sa dá porovnať s ľadovou sprchou o štvrtej ráno. Takáto situácia by nikomu nevyčarila ani úsmev na perách, nieto ešte privodila pocit šťastia.

Teplo je naozajstným základom šťastnej domácnosti

Ako vyzerá šťastná domácnosť vo vašich predstavách? Ležíte vo vyhriatej vani s penou, na gauči s dekou pred televízorom či dokonca príjemne rozohriatym krbom? Alebo to je veľká obývačka zaliata svetlom, ktorá je centrom života veľkej a súdržnej rodiny? Či je to skôr o vás a spoločnosti domácich miláčikov?

Veľa sa spomína teplo domova, udržiavanie ohňa v rodinnom kozube… Ľudia teplo potrebujú. Chlad v nás vyvoláva pocit ohrozenia, nehostinnosti. Viac si ho spájame s nepohodlím a prekonávaním sa. Či už so spomínaným otužovaním alebo extrémnejšie s hrdinskými polárnikmi, ktorí znášajú príkoria extrémnych mínusových teplôt. Bŕŕŕ!

Pohľad na nohy kráčajúce k voľne stojacej vani

Zdroj: dreamstime.com

Teplo bez námahy a šetrné k prírode

Riešením je teda vykročiť od predstáv k realite. Zabezpečte si teplo pohodlne na zavolanie a kliknutie, v podobe prepracovaných kotlov a tepelných čerpadiel. Tie už teplo a teplú vodu produkujú omnoho ekologickejšie, ako kedysi. Kondenzačné kotly produkujú tak nízke množstvo emisií, že podľa Európskych noriem sú v kategórii veľmi ohľaduplné k životnému prostrediu. A nielen to, omnoho šetrnejšie sú aj k vašej peňaženke.

Kondenzačný kotol Immergas

Zdroj: Immergas

Teplo v zime si treba zariadiť v lete

Nenechávajte si výmenu kotla na poslednú chvíľu v zime! Práve naopak. Ideálne je naplánovať si ju na letné mesiace, hoci vtedy za normálnych okolností na zohrievanie vody alebo kúrenie myslí málokto. Tu pomôže  tepelné čerpadlo. Ideálne ak bývate v dome, v teplejšej oblasti. V lete chladí, v zime kúri a počas celého roka zohrieva teplú vodu. Win-win-win. Jeho výber však radšej nechajte na našich technikov a šťastní budete najmä vy, z funkčného riešenia.

Tepelné čerpadlo Immergas

Zdroj: Immergas

Myslite na svoje pohodlie niekoľko rokov dopredu

Do takýchto operácií sa nikto nehrnie príliš často. Oplatí sa preto vybaviť si domácnosť takým kotlom alebo tepelným čerpadlom, ktoré má päťročnú záruku a nebude ho potrebné po pár rokoch opäť meniť. Pokiaľ sa dá takýto technicky vyspelejší prístroj napojiť aj na existujúci vykurovací systém, je to výhra pre všetkých. Tie od Immergas to dokážu. Navyše sú energeticky i finančne úsporné a ekologické.

Ešte si myslíte, že bez nich môžete mať šťastnú domácnosť? Presvedčte sa na www.stastnadomacnost.sk

Zdroj: PR článok spoločnosti Immergas

Kategória: Energia
Tagy: ekologické vykurovanie kondenzačné kotly kúrenie ohrev vody tepelné čerpadlá vykurovanie
Zdieľať článok