Zdroj: 123rf.com

Myslime na zdravie a pohodlie seniorov

03. 12. 2021 Zdieľať

Po pracovnom týždni je príjemné stráviť pár dní mimo ruchu mesta. O víkende ste mali inú predstavu, než ísť na vidiek píliť rodičom drevo na zimu. Jasné, otca s mamou vždy radi vidíte, ani fyzická námaha vám nie je cudzia, veď sami sa ňou zbavujete pracovného stresu, ale svoju voľnú sobotu ste predsa len chceli stráviť úplne inak.

Zároveň však viete, že ak rodičom nepomôžete, tak to drevo budú píliť hádam až do sebazničenia sami, akoby nestačilo, koľko sa nachodia v zime pri nosení polienok z kôlne do domu k peci. Pomôžte im, ale
inak – dajte stopku kúreniu na drevo a rodičov pripojte k zemnému plynu. Nech si „na staré kolená“ dožičia oddych a konečne si vo väčšom zdraví užijú aj viac zaslúženého pohodlia. Pripojiť ich domácnosť k plynu
dnes dokážete ľahko prostredníctvom online formulárov na
www.spp-distribucia.sk aj z pohodlia domova.

Vykurovanie uhlím a drevom patrí k tým lacnejším, avšak len navonok. Pretože ak zoberieme okrem ich ceny do úvahy aj dopravu skladovanie, pílenie, prikladanie, ale hlavne hodnotu zdravia, ktoré takéto kúrenie ohrozuje, o výhodnej cene nemôže byť ani reči.

Dymiace domy

Zdroj: iStock

Pokiaľ ide o kúrenie plynom, mesačné platby za plyn určite zvládnu aj seniori, čo je jedna z 3E-výhod zemného plynu. Navyše, vašich rodičov už nebude dráždiť na kašeľ z dymu a prachu, pretože budú žiť v zdravšom prostredí, ktoré si určite zaslúžia. Je čas vrátiť rodičom symbolický rozprávkový groš.

Zdroj: SPP – distribúcia

Kategória: Energia
Tagy: ekologické vykurovanie kúrenie plyn v domácnosti vykurovanie
Zdieľať článok