Uprednostnite komínový systém

04. 11. 2009
Zdieľať

Blíži sa zima a s ňou aj ďalšia vykurovacia sezóna. Neviete sa rozhodnúť, akému typu paliva dáte v nadchádzajúcom období prednosť a čím budete vykurovať? Máte obavy z požiarov či otráv spalinami? Venujte zvýšenú pozornosť výberu vhodného komína a stavte na kvalitu. Uprednostnite komínové systémy, ktoré sú zárukou najvyššej kvality a bezpečnosti. Navyše sa vyznačujú nezávislosťou od jedného zdroja vykurovania.

— Komerčná prezentácia spoločnosti Schiedel —


Uprednostnite komínový systém

225321

Dôvodom vzniku požiarov rodinných či bytových domov či otráv spalinami sú v mnohých prípadoch neodborne inštalované či časom neoverené komíny s chybnou konštrukciou. Síce sú najlacnejšie, ale je cieľom užívateľa do troch rokov opravovať komín? Takéto komíny totiž nedokážu odolávať vysokým teplotám, ktoré v komíne pri horení vznikajú. V dôsledku technologických zmien vykurovacích spotrebičov sa nároky na komíny neustále zvyšujú. Druh zvoleného komínového systému priamo ovplyvňuje kvalitu bývania v súčasnosti aj budúcnosti.

Vyberte si komínový systém

Už pri výbere komína treba rozmýšľať do budúcnosti. Pri voľbe komínového systému musíte zohľadniť odolnosť pri vyhorení sadzí, odolnosť proti vlhkosti a korózii, možnosť zmeny paliva, súlad s príslušnými normami a životnosť. Dôkladne si premyslite typ paliva a súčasne zvážte aj vaše budúce požiadavky a nároky na vykurovací spotrebič. Komínové teleso síce možno pri zmene paliva či vykurovacieho spotrebiča vymeniť, ale len na úkor vysokých nákladov. Systémovým komínom Schiedel sa akýmkoľvek dodatočným výdavkom môžete vyhnúť.


Základom je kvalita komínového systému

Komínové systémy Schiedel zlučujú aspekty bezpečnosti, dlhej životnosti, malej spotreby miesta, ľahkej starostlivosti a hodnoty. Originálnosť komínov značky Schiedel spočíva vo výrobe ich jednotlivých komponentov v rámci Európskej únie. V rámci Českej republiky sa vyrába tepelná izolácia do komínov. V mestách Olomouc a Nehvizdy pri Prahe sa vyrábajú betónové tvárnice. V závodoch v nemeckom Wiesau, resp. v českom Zlive vznikajú šamotové vložky. Jednotlivé časti komína vďaka vlastnému vývoju a vlastnej výrobe spoločnosti Schiedel do seba zapadajú a vytvárajú systém bez nedostatkov. Kvalita komínových systémov Schiedel spočíva tiež vo vysokej odolnosti týchto komínov, ich dobrému ťahu, a teda bezpečnému odvodu spalín. Priebežné skúšky v laboratóriách spoločnosti Schiedel a rovnako skúšky od autorizovaných osôb v overených európskych ústavoch skúšobníctva preukázali, že systémové komíny Schiedel majú v porovnaní s konkurenčnými výrobkami 3krát väčšiu odolnosť.Uprednostnite komínový systém

224861

Cíťte sa v dome bezpečne

Súčasné technológie spaľovania si vyžadujú komín, ktorý zapadne do systému celej vykurovacej sústavy a nebude ohrozovať obyvateľov domu. Slabá odolnosť murovaných komínov proti vysokým teplotám, ktoré v komíne vznikajú, spôsobuje vznik trhlín. V dôsledku toho sú nebezpečnou konštrukciou, vďaka ktorej môže ľahko dôjsť k vzniku požiarov. Oproti tomu, komínové systémy Schiedel majú komínovú rúru vyrobenú z technickej keramiky. Tenká stena šamotovej vložky znižuje tepelný rozdiel medzi vnútorným a vonkajším povrchom. Tým sa znižuje napätie v materiáli a zväčšuje sa tepelná odolnosť komína. Komínové systémy sa navyše vyznačujú aj veľkou tesnosťou. Nielen tesnosťou proti vlhkosti, ale ich tesné konštrukčné riešenie zároveň bráni úniku energií a eliminuje tepelné mosty. Vzhľadom k tomu sú niektoré komínové systémy vhodné pre nízkoenergetické a pasívne domy. Navyše napriek zvyšujúcim sa cenám energie, ktoré zaťažujú váš domáci rozpočet, pomáhajú komínové systémy Schiedel, energiu výrazne šetriť.Komíny Schiedel = sloboda vo vykurovaní

Prednosťou komínových systémov Schiedel je aj možnosť nezávislosti užívateľa domu od jedného zdroja vykurovania. Systémový komín Schiedel je všestranný, pretože je vhodný pre všetky vykurovacie médiá a vykurovacie technológie. Vďaka nim môžete realizovať moderné koncepty vykurovania s ohľadom na využívanie fosílnych i obnoviteľných foriem energie. Nemusíte sa obmedzovať vo výbere energie a kedykoľvek si zvoliť palivo, ktoré vám v danom okamihu bude vyhovovať. Vďaka kvalitnej realizácii spalinovej cesty v komínových systémoch Schiedel môžete naplno využiť účinnosť pripojeného spotrebiča. Vďaka systémovému komínu budete slobodní vo výbere paliva a budete mať istotu tepelnej pohody počas celého roka.

Viac informácií získate na www.schiedel.sk.

Kategória: Energia
Tagy: PR článok Schiedel
Zdieľať článok

Diskusia