Tepelné čerpadlo v modernom dome na prízemí
Zdroj: Viessmann

Viessmann Share: S nami sa zelená elektrina skutočne oplatí

26. 05. 2022 Zdieľať

Či už ide o elektrinu alebo teplo, fotovoltický systém alebo tepelné čerpadlo: V rámci energetickej komunity Viessmann Share bude dodávka energie presne prispôsobená individuálnym potrebám zákazníkov a navyše 100% ekologická z obnoviteľných zdrojov.

Spoločnosť Viessmann uviedla v apríli na trh dlho očakávanú novú
službu – energetickú komunitu Viessmann Share. Ide o revolučný tarifný program pre systémové riešenia OZE s fotovoltikou, kde súkromní výrobcovia elektrickej energie spotrebujú a dodávajú prebytok elektriny
pre svoje potreby v energetickej komunite, s využitím zdieľanej batérie. Výsledná spotreba energie je tak hospodárna, ako aj ekologická.

Viessmann Share je energetická komunita užívateľov zariadení Viessmann, ktorá ich už dnes robí nezávislými na raste cien energií. Kým na neustále sa zvyšujúce ceny elektriny si trh postupne zvyká, náklady na solárne moduly a skladovanie elektriny klesajú. Vďaka tomu je pre majiteľov rodinných domov čoraz lukratívnejšie vyrábať a využívať elektrinu či teplo, ktoré si sami vyrobia. Investícia do technológií využívajúcich obnoviteľné zdroje sa stáva výhodou.

Na základe vstupov z domácností je možné nakonfigurovať si energetický systém, s vopred vypočítanými nákladmi za elektrickú energiu. Vďaka individuálnym programom zákazník získa plnú kontrolu nad výdavkami a prehľad o svojich úsporách. Má na výber z dvoch programov, ktoré si môže prispôsobiť požiadavkám svojej domácnosti: Paušál a Tarif. Vďaka nim získa nielen úspory, ale aj maximálnu flexibilitu a bezpečnosť dodávok v časoch ich rastúcich cien a bez akýchkoľvek skrytých nákladov.

Nechajte si poradiť u svojho odborného partnera firmy Viessmann alebo na share.viessmann.sk

Zdroj: Viessmann

Kategória: Energia
Tagy: elektrická energia energie fotovoltika solárna energia výpočet spotreby
Zdieľať článok