Zdravý rodinný dom a maximálne čistý vzduch podľa nových pravidiel

27. 02. 2020
Zdieľať

Systém riadeného vetrania s rekuperáciou tepla zaručí maximálne čistý i zdravý vzduch a prispieva k splneniu aktuálnych legislatívnych požiadaviek na výstavbu rodinných domov.

Smernica NZEB sprísňujúca pravidlá výstavby rodinných domov vstúpila do platnosti 1. januára 2020. Stavbu domu s „takmer nulovou spotrebou energie“ môže výrazne uľahčiť systém vetrania od švajčiarskeho výrobcu Zehnder, ktorý predstavuje súčasnú technologickú špičku v oblasti riadeného vetrania s rekuperáciou tepla. 


Komfortná vetracia jednotka ComfoAir Q350

vetranie s rekuperáciou
© Zehnder Group

Komfortná vetracia jednotka ComfoAir Q350

Riadené vetranie s rekuperáciou 

Mnohé výskumy už preukázali, že nevetrané prostredie má priamy vplyv na koncentráciu, efektivitu práce aj na kvalitný odpočinok a na celkovú kondíciu všeobecne. Pri systéme riadeného vetrania môžu okná zostať zatvorené a priestory budú aj tak nepretržite zásobované čerstvým čistým vzduchom, zároveň sa bude znižovať aj obsah CO2. Užívatelia domu ocenia i jemné filtre zachytávajúce prach a peľ. Spätným získavaním tepla možno navyše ušetriť tepelnú energiu, ktorá sa stráca pri vetraní oknom, a dosiahnuť tak významné finančné úspory. 

Komfortné vysokoúčinné rekuperačné jednotky ComfoAir Q a ComfoAir E predstavujú ideálne riešenia vetrania do rodinných domov. Privádzajú čerstvý vzduch, zaisťujú optimálnu teplotu aj vlhkosť a ich prevádzka je pôsobivo tichá. 


Hygienické a ľahko čistiteľné rozvody vzduchu, vetracia rúrka ComfoTube 90

vetranie s rekuperáciou
© Zehnder Group

Hygienické a ľahko čistiteľné rozvody vzduchu, vetracia rúrka ComfoTube 90

Čisté rozvody = čistý vzduch

Systémy komfortného vetrania Zehnder sú natoľko technologicky vyspelé, že prevádzka všetkých zariadení a systémových komponentov je úplne hygienická a bez prievanu. „Vďaka niekoľkým patentom a inovatívnym technológiám, ktoré používame vo výrobe, vyrábane rozvody vzduchu z neškodných plastov. Rozvody vzduchu sú hygienické, atestované a extrémne ľahko sa inštalujú. Ich hladký vnútorný povrch Clinside výrazne obmedzuje usadzovanie nečistôt. Na ich čistenie požičiavame čistiacu súpravu s rotujúcou kefou s pripojením na vysávač Mechanické čistenie odporúčame cca raz za sedem rokov alebo podľa potreby. V bežnom RD je to pre dvojčlenný tím záležitosť zhruba na 3 h,“ uviedol Roman Šubrt zo spoločnosti Zehnder.


Certifikát Inštitútu pasívnych domov (Passive House Institute)

vetranie s rekuperáciou
© Zehnder Group

Švajčiarska kvalita = dlhá životnosť

Zehnder predstavuje technologickú a dizajnovú špičku v oblasti riadeného vetrania s rekuperáciou tepla. Kvalitu komfortných vetracích jednotiek potvrdil aj renomovaný nezávislý nemecký Inštitút pasívnych domov (Passive House Institute) v štúdii, ktorá porovnáva vetracie jednotky dostupné na európskom trhu. Systém spoločnosti Zehnder oslovil odborníkov skvelými parametrami a oprávnene získal certifikát kvality vydávaný touto organizáciou (výsledky štúdie nájdete tu).

ZDROJ PR článok spoločnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: vetranie s rekuperáciou
Zdieľať článok

Diskusia