02. 09. 2008
Zdieľať

Pri uvažovaní nad novým bývaním je – okrem iného – užitočné zamyslieť sa nad tým, ako a kde budú vaše deti tráviť voľný čas. Verejné priestory by mali byť príjemné a predovšetkým bezpečné. Podľa prieskumu Bezpečný domov sa až tretina všetkých úrazov detí odohrá na ulici.—Komerčná prezentácia spoločnosti Opera SL Group a.s.—
Pod vŕškami bude bezpečne

163854

V tomto smere zaujímavé riešenie ponúkne nová obytná štvrť Pod vŕškami v Záhorskej Bystrici, ktorá zahŕňa bývanie v bytových i rodinných domoch. Dokončenie prvých bytových domov je plánované už koncom budúceho roku. Urbanistický koncept štvrte Pod vŕškami v prvom rade rieši otázku dopravy.

Vozový park obyvateľov a návštevníkov bude smerovaný do podzemných garáží umiestnených prakticky pod celou štvrťou. Z verejného parku a z peších promenád bude doprava úplne vylúčená. Malí aj veľkí obyvatelia sa tak budú môcť bezpečne prechádzať, korčuľovať alebo bicyklovať. Navyše, obytné domy budú vytvárať polosúkromné priestory – vnútorné parky, v ktorých malí obyvatelia tejto obytnej štvrte nájdu bezpečný priestor pre svoje hry.

Viac o projekte obytnej štvrte inšpirovanej človekom nájdete na www.podvrskami.sk.


Kategória: Legislatíva a financovanie
Zdieľať článok

Diskusia