Materiál na parádu i na úžitok

Materiál na parádu i na úžitok

13. 09. 2018 Zdieľať

V povedomí verejnosti sa spája väčšinou s technickými priestormi, ktoré v minulom storočí využívali jeho funkčné vlastnosti – požiarnu odolnosť, dobré tepelnoizolačné schopnosti a výbornú pohltivosť zvuku. Súčasní architekti však stavajú aj na jeho dizajne, odolnom povrchu a tiež jeho ekologickej báze. Pozrite sa, ako vyniknú drevovláknité dosky v interiéri!

Drevovláknité dosky Heraklith® zahŕňajú všetky ideálne vlastnosti dreva. Sú ľahké i funkčné, a pritom celkom prírodné. Vznikajú spájaním drevených hoblín s minerálnym spojivom. V posledných rokoch však architekti znovu objavili ich dizajn so zaujímavým dezénom i ich výnimočné technické vlastnosti, ktoré môžu priniesť mnoho výhod nielen do verejných a spoločenských priestorov, ale aj do interiérov domácností.


Materiál na parádu i na úžitok

2252097
Knauf Insulation

Bývanie s Heraklithom

V moderných bytoch rieši Heraklith nevyhovujúce akustické usporiadanie bez tradičných kobercov, ťažkých záclon a čalúneného nábytku. Jeho štruktúra dokáže na jednej strane vyzdvihnúť strohý industriálny ráz priestoru alebo ho naopak „prehriať“ svojím prírodným drevitým dezénom. Dnešné dosky Heraklith majú omnoho jemnejšiu štruktúru, vyrábajú  sa so šírkou hobliny 2 mm. Z výroby sa dodávajú najčastejšie vo farbe prírodnej sivej alebo béžovej podľa použitého typu spojiva. Ak si majiteľ interiéru želá ich povrch farebne doladiť, je dodatočne možné dosky zafarbiť striekaním na požadovaný odtieň. Pre esteticky náročné riešenia dizajnových a akustických obkladov v interiéroch je určená doska Heraklith A2 AGRO, ktorá má zrezané hrany a výborne pohlcuje hluk. 


Materiál na parádu i na úžitok

2252093
Knauf Insulation

Vyšší level akustiky a požiarnej ochrany

Heraklith nachádza uplatnenie nielen v priestoroch s vysokými nárokmi na akustiku, ako sú hudobné kluby a kultúrne centrá, ale aj v obytných priestoroch, v ktorých vďaka svojej schopnosti pohlcovať zvuky znižuje hluk. Veľmi obľúbené je jeho využitie v garážach, suterénoch a technických miestnostiach, teda na miestach, ktoré sú zdrojom hluku a môžu byť ohrozené požiarom. Dosky z drevovláknitej vlny  sú prirodzene odolné a vykazujú rovnakú životnosť, ako tradičné stavebné materiály. V prípade požiaru sa na ich povrchu vytvorí zuhoľnatená vrstva a Heraklith tak pôsobí ako tepelný štít, ktorý chráni železobetónovú alebo oceľovú nosnú konštrukciu pred deštrukciou vplyvom vysokej teploty. Garáže a suterény je tiež potrebné izolovať aj tepelne. Pre dosiahnutie vyššieho tepelnoizolačného efektu je ideálne využiť efektívnu sendvičovú kombináciu Tektalan. Je to viacvrstvová doska s vrstvami z drevovláknitej vlny v kombinácii s minerálnou vlnou.  

www.knaufinsulation.sk 

ZDROJ: PR článok spoločnosti KNAUF INSULATION, s.r.o.

Kategória: Materiály
Zdieľať článok