Postavte si zdravý dom, ktorý dýcha

Postavte si zdravý dom, ktorý dýcha

02. 12. 2014
Zdieľať

Zdravé a ekonomické bývanie je téma, u ktorej dochádza k veľkému množstvu názorových stretov. Zdravý dom, ľahko realizovateľný svojpomocne, s vynikajúcimi predpokladmi pre úspory energie, možnosťou jednovrstvového murovania u všetkých energetických štandardov a jeden dodávateľ sortimentu od pivnice až po strechu – to všetko sú dobré argumenty pre to, aby sa biely pórobetón stal i vašou voľbou.

Optimálna vlhkosť a teplota

Optimálna vlhkosť a teplota sú hlavnými predpokladmi, aby sa netvorila pleseň, ktorá patrí k veľkým zdravotným hrozbám, pretože spôsobuje alergie a je jednou z príčin vzniku astmy.

Tvárnice Ytong sú vyrobené z bieleho pórobetónu, ktorý obsahuje milióny vzduchových pórov − vzduch pôsobí ako izolácia, ale vlhkosť tu nekondenzuje, pretože je odvádzaná von. Ak je v dome naopak presušený vzduch, slúži podobne ako funkčné oblečenie a dokáže tieto podmienky skvelo regulovať.

Stavební systém Ytong, vďaka tomu, že má rôzne typy tvárnic, umožňuje budovať homogénne konštrukcie – nevznikajú tak tepelné mosty (miesta, ktoré majú rôznu teplotu − napríklad okolo okien, v rohoch a všade tam, kde sa stretajú dva materiály), a tým pádom ani podmienky pre pleseň. Navyše vďaka svojim vynikajúcim tepelnoizolačným vlastnostiam udržuje optimálnu teplotu a jeho zásadité zloženie zabraňuje rastu plesní.


Postavte si zdravý dom, ktorý dýcha

Postavte si zdravý dom, ktorý dýcha
Xella Slovensko, spol. s r.o.

Postavte dom jednoducho z čisto prírodného materiálu

Škodlivé látky v bielom pórobetóne nie sú – jedná sa o prírodný materiál, ktorý sa používa už skoro sto rokov. Nevyžaduje žiadne napúšťanie dodatočnými konverzačnými látkami, ako tomu často býva u drevostavieb, neobsahuje ani polystyrénové a ďalšie výplne, ktorých účelom je zlepšiť tepelnoizolačné vlastnosti.

Dom sa s použitím systému Ytong stáva stavebnicou, z ktorej si vyberáme jednotlivé diely, napríklad schodísk, priečkoviek, oblúkových segmentov i striech a stropov. Umožňuje jednovrstvové murovanie bez zateplenia, a to u všetkých energetických štandardov domov, vrátane pasívnych. Ušetrí prostriedky za energie a vykurovanie, ale i čas pri stavbe a náklady na zatepľovanie.


Postavte si zdravý dom, ktorý dýcha

Postavte si zdravý dom, ktorý dýcha
Xella Slovensko, spol. s r.o.

„Zásadnou výhodou Ytongu je, že s ním dokáže pracovať aj laik, čo potvrdzuje jeho obľuba u svojpomocných stavieb. Taktiež redukuje ťažkosti, ktoré so sebou nesie kvalita remeselnej úrovne stavebných firiem. Navyše s výberom môžeme pomôcť. Máme certifikované stavebné spoločnosti, ktorých práca je na vysokej úrovni. Skrátka s ľahkými tvárnicami sa dá ľahko postaviť to, na čom sa vo výslednej spokojnosti s úžitkovými vlastnosťami domu záleží najviac – hrubá stavba,“ uviedol Ing. Petr Mareček, technik spoločnosti Xella CZ, s.r.o., výrobca Ytongu.

Kategória: Materiály
Zdieľať článok

Diskusia