Zdroj: Wienerberger

Pri výstavbe rodinného domu využite asistenčnú službu

08. 09. 2023 Zdieľať

K svojpomocnej výstavbe rodinného domu sa aktuálne prikláňa čoraz viac ľudí. Každý totiž hľadá spôsoby, ako ušetriť, ale zároveň si splniť sen o vlastnom bývaní. S tehlami to zvládne šikovný majster aj sám, avšak založenie prvého radu treba radšej nechať na odborníkov.

Do svojpomocnej stavby rodinného domu sa pustil aj Kevin. „Na výstavbu môjho menšieho bungalovu v obci Kuchyňa, ktorý som si vybral v katalógu, som realizačnú firmu nehľadal. So strechou mi pomôže kamarát, na montáž okien si najmem odbornú firmu, ale inak ho staviam viac-menej sám. Pri dnešných cenách to ani inak nejde,“ hovorí majiteľ domu.

Asistenčná služba iba za 1 euro

Mladý muž si na stavbu domu zvolil pálenú tehlu Porotherm Profi. Majiteľ na tomto prírodnom materiáli vyzdvihuje najmä jeho vysokú kvalitu a pevnosť. Tehly tiež vynikajú výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami, únosnosťou a trvanlivosťou. Pozornosť si zaslúžia aj pre objemovú a rozmerovú stálosť či schopnosť tepelnej akumulácie.

Položenie prvého radu tehál

Prvý rad musí byť položený s maximálnou presnosťou, pretože korektúry v ďalších radoch sú prakticky nemožné. Zdroj: Wienerberger

Na založenie prvého radu si Kevin sám netrúfol, a tak tento krok prenechal skúseným odborníkom. Využil asistenčnú službu spoločnosti Wienerberger. „Táto služba je skvelá. Vďaka nej mám istotu, že prvý rad tehál je položený na 100 % správne a kvalitne. Navyše som si v stavebninách nemusel požičiavať žiadne náradie či prístroje, ktoré sú k založeniu prvého radu potrebné,“ zdôrazňuje K. Chvála.

Súčasťou asistenčnej služby je aktívna pomoc stavebného technika v rozsahu 5 hodín. Stačí vyplniť online formulár a vyznačiť orientačný dátum, kedy by ste chceli so založením prvého radu tehál pomôcť. Cena za asistenčnú službu je iba 1 euro.

Murovanie obvodových stien

Murovanie obvodových stien treba začať založením rohov. Odporúčame využiť doplnkové tehly, vďaka ktorým vznikne v priľahlých stenách optimálna väzba na polovičnú dĺžku tehly. Zdroj: Wienerberger

Dôkladná príprava staveniska

Podmienkou poskytnutia služby je vhodné pripravenie stavby vrátane rozloženia paliet tehál na základovej doske, položenia vodorovnej hydroizolácie v mieste budúcich stien či vyznačenia polohy všetkých otvorov.

„Postupoval som podľa pokynov na web stránke a všetko som vopred pripravil. Nebolo to vôbec náročné. Musel som však vyriešiť prípojku vody. Keďže ju ešte nemám, zabezpečil som sud s vodou, aby sa dala pripraviť malta pre zakladacie maltové lôžko,“ hovorí K. Chvála.

Výstavba tehlového domu svojpomocne

Asistenčnú službu si možno objednať jednoducho prostredníctvom online formulára. Zdroj: Wienerberger

K využitiu asistenčnej služby je potrebné na stavbu zabezpečiť aj prívod elektriny a mať pripravený fúrik, miešačku, murársku lyžicu, lopatu a urovnávaciu latu. „Majiteľ mal stavbu vhodne pripravenú, avšak namiesto 3 pracovníkov si zavolal iba 2, čo práce trochu spomalilo. Inak bolo všetko v poriadku,“ dopĺňa Peter Rokyčák z firmy Rokystav, ktorá založenie prvého radu tehál realizovala.

Odborná pomoc pri stavbe domu

Presné založenie prvého radu je predpokladom kvalitnej realizácie tehlovej stavby. Ak sa chcete vyhnúť chybám, nechajte tento krok na odborníkov. V rámci asistenčnej služby realizačná firma zákazníkovi pomôže so založením prvého radu, ktorý je z hľadiska rovinatosti, a to vodorovnej aj vertikálnej, najdôležitejší. Ukáže mu, ako sa murujú a preväzujú rohy, ako sa nanáša PUR pena a zodpovie všetky jeho otázky.

Pomoc pri stavbe tehlového domu

Asistenčná služba Wienerberger je aktívna pomoc stavebného technika pri založení stavby v rozsahu 5 hodín. Zdroj: Wienerberger

Práca s tehlami Porotherm je rýchla a jednoduchá, čo potvrdzuje aj P. Rokyčák: „Výhodou tehál značky Porotherm je ich presné zbrúsenie a možnosť využitia rôznych doplnkov, ako sú rohové či polovičné tehly. Týmto tehlám sme verní už 15 rokov a postavili sme z nich už niekoľko pekných realizácií, napríklad objekt Kamináč alebo projekt Vilky Cukrová v Trnave.“

Asistenčná služba Wienerberger je pre koncových zákazníkov veľmi užitočná a pomáha k presnému založeniu prvého radu tehál.  Následne možno vo výstavbe domu pokračovať aj svojpomocne.

Viac informácií získate na www.wienerberger.sk/asistencna-sluzba.

Zdroj: PR článok Wienerberger s.r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: pálené tehly stavba domu svojpomocne tehlové domy
Zdieľať článok