Zdroj: Lindab

Rýchla montáž domu z ľahkých oceľových profilov vo Zvončíne

26. 10. 2021 Zdieľať

Riešite nové bývanie alebo nadstavbu, ktorá by nezaťažovala prízemie? Ideálne riešenie na rýchlu montáž je konštrukčný systém Lindab Construline. Základným prvkom je ľahká oceľová nosná konštrukcia.

Štrbinové profily obvodových stien dovoľujú stavbe dýchať a bránia tepelným mostom. Oceľ chránená vrstvou zinku je materiál, ktorý odoláva náročným klimatickým aj poveternostným vplyvom. Nakoľko sú jednotlivé profily vyrábané v presných dĺžkach, v závislosti od rozmerov stavby, nie je potrebné diely nijak upravovať či skracovať, čím ušetríte čas pri montáži. Prvá fáza predstavuje montáž jednotlivých blokov – hlavnej nosnej konštrukcie, obvodových a interiérových stien, ktoré sú kotvené do základovej dosky.

Postup stavby montovaného domu

Postup stavby montovaného domu Lindab Construline s pultovou strechou vo Zvončíne, Konkrétne ide o 4-izbový bungalov so zastavanou plochou 188 m2 a šírkou 12,4 m. Zdroj: Lindab

Nasleduje montáž krovu, ktorý je rovnako ako aj steny predmontovaný do blokov a následne uchytený do obvodových stien. Takto je pripravený oceľový skelet domu pred jeho ďalšou fázou, kým nadobudne finálnu podobu. V ďalších krokoch je na rade montáž strešnej krytiny, vonkajšie opláštenie stien sádrovláknitými doskami Fermacell a po nej nasleduje montáž hlavnej izolácie obvodových a interiérových stien a tiež vzduchotesného systému. Po montáži vnútorného inštalačného roštu nastupuje montáž inštalácií ako sú elektrika, voda, plyn, podlahové kúrenie…. Tento priestor je následne vyplnený tepelnou izoláciou, čím sa eliminuje aj „bodový“ tepelný most skeletu.

Postup stavby montovaného domu

Postup stavby montovaného domu Lindab Construline so sedlovou strechou. Zdroj: Lindab

Finálna fáza spočíva v štandardných interiérových prácach (podlahy, ústredné kúrenie, obkladačky…) , ako pri dokončovacích prácach akéhokoľvek typu domu. Dom sa nakoniec zateplí minerálnou vlnou a stavba sa ukončí natiahnutím vonkajšej omietky.

Spoločnosť Lindab ponúka tri projekty na stavbu rodinného domu: Bundagov 140 m2, Lotus 154 m2, Poschodový dom 72 m2. Ak vás zaujal systém ľahkých konštrukcií Lindab Construline, neváhajte sa dozvedieť viac na: www.stavebnysystem.sk alebo www.lindab.sk

Zdroj: PR článok Lindab a.s. 

Kategória: Materiály
Tagy: bungalovy konštrukčné riešenia konštrukčný systém kovová konštrukcia montované domy oceľ rodinný dom
Zdieľať článok