S maltou HELUZ SIDI je murovanie z brúsených tehál jednoduché ako maľovanie

03. 02. 2020
Zdieľať

Vezmite do ruky vedro s valčekom a môžete maľovať – alebo tiež murovať obvodové steny alebo vnútorné priečky. Tak jednoduché bude vďaka revolučnej novinke – tekutej, teda dopredu pripravenej silikátovo-disperznej malte HELUZ SIDI, murovanie z brúsených tehál HELUZ.

„HELUZ SIDI je dopredu pripravená silikátovo-disperzná malta na tenkovrstvové murovanie. Môžeme si ju predstaviť ako hustejšiu farbu na maľovanie. Je to z výroby namiešaná zmes, nič sa do nej už na stavbe nepridáva, takže odpadá riziko jej znehodnotenia neodbornou úpravou, ako je pridanie nesprávneho množstva vody do sypkej cementovej malty. Stačí otvoriť vedierko s maltou HELUZ SIDI, ponoriť systémový valček a môžem nanášať maltu na tehly a murovať. Ide o novú technológiu murovania, ktorá zaistí deklarované technické parametre výslednej konštrukcie bežne dosiahnuteľným úsilím na stavbe,“ opisuje jednoduchosť murovania s novinkou HELUZ SIDI Ing. Pavel Heinrich, produktový manažér spoločnosti HELUZ. S maltou HELUZ SIDI sa stavba zjednoduší a urýchli, pretože nanášanie malty valčekom je jednoduché ako maľovanie. Brúsené murivo však vykazuje obdobné vlastnosti (mechanické, tepelno-technické, akustické, trvanlivostné) ako pri použití cementovej tenkovrstvovej malty. Malta HELUZ SIDI je vhodná aj pre pasívne, aj nízkoenergetické domy. 


Malta HELUZ SIDI sa nanáša systémovým valčekom.

tekutá malta
HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Malta HELUZ SIDI sa nanáša systémovým valčekom.

Murovať je možné pri teplotách (prostredia aj murovacích prvkov) nad 1 °C. Maltu HELUZ SIDI je možné nanášať na ložné plochy brúsených tehlových blokov Heluz v dostatočným časovom predstihu. Celkový „otvorený čas“ je 10 minút. A následne do ďalších 5 minút je možné uložiť tehlový blok HELUZ do konečnej pozície v murive. Čas na nanesenie malty a uloženie tehál je teda zhruba dvojnásobný oproti cementovým tenkovrstvovým maltám. 

www.heluz.sk/sidi/

ZDROJ PR článok spoločnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. 

Kategória: Materiály
Zdieľať článok

Diskusia