40 radových rodinných domov v Holubiciach pri Brne
Zdroj: Xella

Tvárnice Ytong a 40 radových rodinných domov v Holubiciach pri Brne

30. 06. 2022 Zdieľať

Výstavba obytného súboru "Na Knížecku" v obci Holubice bola zahájená na jar 2020 a v druhej polovici tohto roku bude úspešne dokončená. Investorská a stavebná firma tu odovzdá novým majiteľom 40 radových rodinných domov a 21 bytov v siedmich bytových domoch. Všetky rodinné domy sú vymurované z tepelnoizolačných pórobetónových tvárnic Ytong Lambda YQ, z pórobetónu Ytong sú v domoch aj stropy a schody.

Obec Holubice leží v okrese Vyškov v Juhomoravskom kraji a svojou polohou a vzdialenosťou (5 km od mesta Slavkov a Rousínov a iba 13 km od mesta Brna) je ideálnym miestom pre pokojný a zdravý život v blízkej vzdialenosti väčších miest.

Obec má svoju materskú i základnú školu, poštu, knižnicu, reštauráciu aj kostol, známa je aj tunajšia poľovnícka strelnica. Výborné je odtiaľto autobusové a vlakové spojenie, v blízkosti lokality „Na Knížecku“ je niekoľko detských ihrísk. Noví majitelia domov a bytov ocenia aj množstvo možností na výlety do okolitých obcí.

Domy aj byty sú predovšetkým praktické, priestranné a plnia náročné požiadavky na súkromie všetkých členov rodiny

Všetky sú riešené s dispozíciou 4 + kk, súčasťou rodinných domov sú terasy, záhrada a dve parkovacie státia na vlastnom pozemku. K bytom v bytových domoch patrí záhrada (pri bytoch na spodnom poschodí) alebo terasa (pri bytoch na hornom poschodí). Ku každému bytu ďalej patrí priestranná garáž na prízemí domu.

Pórobetonové tvárnice Ytong Investor dobre pozná

Projekt obytného súboru „Na Knížecku“ v Holubiciach nie je jeho prvou úspešnou realizáciou. Pórobetonové tvárnice Ytongu sa mu osvedčili už na predchádzajúcich projektoch rodinných a bytových domov.

40 radových rodinných domov v Holubiciach pri Brne

Zdroj: Xella

Pavel Červík, manažér pre kľúčové projekty spoločnosti Xella k tomu dodáva: „Keď naša spolupráca s investorom začínala, argumentoval som systémovým riešením pórobetónu Ytong, ktoré umožňuje rýchlo a kvalitne postaviť z jedného materiálu energeticky úsporné domy a byty tak, aby boli pre investora aj jeho zákazníka ekonomicky zaujímavé a súčasne ponúkli špičkové vlastnosti po celú dobu používania. To sa v praxi nespočetnekrát potvrdilo a platilo a platí to aj pri holubických radových rodinných domoch. A podobne ako pri predchádzajúcich stavbách sme investorovi spolu s materiálmi ponúkli aj naše služby vrátane konzultácie technických detailov pre projekt.

Pórobetonová tvárnice Ytong Lambda YQ sú jedným z najžiadanejších výrobkov zo sortimentu Xella

Predstavujú totiž optimálnu kombináciu kľúčových vlastností pórobetónu Ytong. Pre úspornú prevádzku a výstavbu nízkoenergetických aj pasívnych domov je zásadný ich nízky súčiniteľ tepelnej vodivosti, možno tak s nimi stavať domy a byty aj bez dodatočného zateplenia. Svojou ľahkosťou zjednodušujú výstavbu a ponúkajú rovnaké prírodné zloženie, aké poznáme pri Ytongu. Sú teda materiálom ekologickým s takmer neobmedzenou životnosťou.

40 radových rodinných domov v Holubiciach pri Brne

Zdroj: Xella

Zdroj: PR článok Xella Slovensko, spol. s r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: radové domy stavba domu ytong
Zdieľať článok