Vdýchneme vášmu domu život !

Vdýchneme vášmu domu život !

08. 03. 2013 Zdieľať

Naším cieľom je, aby ľudia žili spokojne a v zdravom dome v súlade s prírodou.

— Advertorial spoločnosti REVITAL- HAUS, s. r. o. —

REVITAL- HAUS, s. r. o., je stavebná spoločnosť, pôsobiaca na slovenskom trhu, so zameraním na výstavbu nízkoenergetických a ekoaktívnych domov z prírodných materiálov. Naším cieľom je výstavba a rekonštrukcia objektov novými technológiami zameranými na nízkoenergetickú výstavbu, úsporu energie, zdravé bývanie ohľaduplné k zdraviu a prírode. Používame prírodné materiály, ako sú: 
drevo,
slama,
hlina a kameň,
ovčia vlna, 
konope.

Vdýchneme vášmu domu život !

1198214
REVITAL- HAUS, s. r. o.

V dnešnom uponáhľanom svete plnom nových stavebných materiálov, technológií, informácií o úsporách energie zabúdame často na stavebné materiály našich predkov, ktoré pochádzajú z čistej prírody, sú zdraviu prospešné, obnoviteľné, 100-percentne recyklovateľné a sú všade okolo nás . Do skladby stavebných materiálov a stien nosných aj nenosných konštrukcií zaraďujeme drevo, kameň, hlinu, slamu a tepelné izolácie z ovčej vlny a konope.

Vdýchneme vášmu domu život !

1198210
REVITAL- HAUS, s. r. o.

Pri skladbe stien dbáme hlavne na dobrú vnútornú klímu domu, akumulačné schopnosti materiálov, tepelnotechnické parametre, vlhkosť vzduchu priaznivú aj pre alergikov a teplý vzhľad interiéru. Snažíme sa úplne vylúčiť materiály, ktoré obsahujú zdraviu škodlivé chemické prvky spôsobujúce alergie a iné zdravotné ťažkosti. Ako najlepšiu alternatívu ponúkame tepelné izolácie z ovčej vlny. Vlna obsahuje bielkovinovú zlúčeninu protektínu s reaktívnymi reťazcami aminokyselín, ktoré sú schopné trvalo na seba viazať molekuly škodlivých látok, napr. formaldehydov, aldehydov (cigaretový dym ), či iné nepríjemné zápachy a premeniť ich na látky neutrálne, ĽUDSKÉMU ZDRAVIU NEŠKODNÉ.
 
Vlastnosti  ovčej vlny: Stabilizácia vlhkosti interiéru – udržiava relatívnu vlhkosť vzduchu na úrovni 45 až 50 %. V lete chladná, v zime teplá – keď sa vonku otepľuje, vlna sa začína ohrievať a následne sa z nej uvoľňuje vlhkosť, stena sa ochladzuje, čím sa zmenšujú tepelné toky do vnútra budovy. Naopak, keď v zimnom období teplota klesne, vlna sa výrazne ochladí a zvýši absorpciu, pri absorpcii vlhkosti (opačný proces ako vyparovanie) sa uvoľňuje teplo (sorpčné teplo). Sorpčná schopnosť vlny môže do veľkej miery obmedziť riziko prípadného stekania a skondenzovania vody po izolácii. Tvarová stálosť  – prispôsobuje sa tvaru krokiev, trámov, rozličných dutín a priestoru v konštrukciách.

Vdýchneme vášmu domu život !

1198212
REVITAL- HAUS, s. r. o.

Samozrejmosťou našich domov je vykurovanie tepelným čerpadlom alebo kotlom na drevené paletky a  solárne panely na teplú úžitkovú vodu či fotovoltické články na výrobu elektriny. 
 
Poradíme a navrhneme čo najlepšie, najefektívnejšie riešenie bývania alebo rekonštrukciu s použitím vhodných úsporných technológií, stavebných materiálov a systémov vykurovania. Viac informácií na: www.revital-haus.sk alebo na telefónnom čísle: 0910 628 103
Kategória: Materiály
Zdieľať článok