Zdroj: Deceuninck

Denné svetlo dodá interiéru osobitú atmosféru

04. 03. 2021 Zdieľať

Sklo a veľké presklené plochy patria k veľmi obľúbeným prvkom súčasných rodinných domov. Okrem toho, že prinášajú neobmedzený prístup k pekným výhľadom, možno s nimi aj harmonicky prepojiť interiér s exteriérom. Navyše dokážu vnútrajšok domu vizuálne zväčšiť a zároveň presvetliť.

Aký okenný profil si v prípade veľkoformátových okien zvoliť? Skvelou možnosťou je profilový systém Elegant. Špeciálna technológia lepenia skla umožňuje realizáciu klasických i obzvlášť veľkých a napriek tomu stabilných okien, ktoré vytvárajú krásne presvetlené interiéry. Vkusný dizajn a výnimočné technické parametre, to sú hlavné prednosti profilového systému Elegant.

Plastové okná v dome

Elegant môže byť aj zaujímavou alternatívou k hliníkovým oknám pri zachovaní vlastností PVC.
Zdroj: Deceuninck

V dekore dreva i hliníka

Elegant má hranatý tvar a vyznačuje sa minimalistickým prevedením.  Ide o 6-komorový profil, ktorý sa vyrába v dizajne 5 krídel a 3 rámov v rôznych stavebných hĺbkach, vďaka čomu možno vytvoriť zaujímavé kombinácie a uspokojiť vkus a požiadavky každého zákazníka. Poteší nielen milovníkov moderného štýlu, ale zapáči sa aj nadšencom rustikálnych alebo vidieckych domov. K stavbe v klasickom prevedení možno zvoliť plastový profil Elegant s rovným alebo predsadeným krídlom v bielej farbe, futuristický štýl sa dá dosiahnuť širokou škálou 50 farebných fólií. Profil je tiež alternatívou  k hliníkovým oknám pri zachovaní vlastností PVC – kovový vzhľad podtrhuje sivé jadro v kombinácii s antracitovými alebo sivými fóliami.

Plastové okná v dome

Okenný profil sa hodí pre moderné rodinné domy, ale poteší aj milovníkov klasiky – ponúka sa v širokej farebnej škále 50 fólií. Zdroj: Deceuninck

Dom v jednotnom štýle

Profil Elegant prináša takmer neobmedzené možnosti. Dá sa použiť na výrobu okien s výškou krídla do 2,5 m. Možnosť zasklenia hrúbky až 70 mm umožňuje napríklad vloženie slnečnej fólie, zároveň možno týmto zasklením eliminovať prichádzajúci hluk z okolitého prostredia či zvýšiť odolnosť okna proti vlámaniu. Profil je tak vhodný aj do rušnejších častí miest, kde je hluk intenzívnejší, napr. pri frekventovaných cestách či v blízkosti železnice. S profilovým systémom Elegant môžete dosiahnuť jednotný a ucelený vzhľad svojho domu, keďže systém sa dá pohodlne kombinovať so zdvižno-posuvnými i vchodovými dverami Deceuninck.

Veľké okenné plochy v dome

Profil Elegant prináša takmer neobmedzené možnosti. Dá sa použiť na výrobu okien s výškou krídla do 2,5 m. Zdroj: Deceuninck

Plastový profil s najmenšou exteriérovou hranou

Elegant však nie je iba profil pekný na pohľad, ale má aj vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Ide o PVC systém s najmenšou exteriérovou hranou a stavebnou hĺbkou rámu 76, 84 a až 115 mm. Táto kombinácia je na trhu unikátom. Jedinečný vzhľad bol vylepšený použitím technológie ThermoFibra, ktorá oceľovú výstuž krídla nahrádza sklenými vláknami. Sklo má v porovnaní s oceľou výrazne lepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Kombináciou technológie ThermoFibra s tepelnými výstužami Forthex v ráme Elegant možno dosiahnuť nízke hodnoty tepelnej priestupnosti Uf = 0,88 W/m2K. Systém tak spĺňa aj štandardy pre domy s takmer nulovou potrebou energie, ktoré na Slovensku platia od roku 2021. Navyše je vďaka tomu hmotnosť finálneho okna oveľa nižšia, manipulácia jednoduchšia a inštalácia rýchlejšia.

Viac sa o profile Elegant dočítate na www.elegant.deceuninck.com/sk 

Zdroj: PR článok Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o

Kategória: Okná
Tagy: plastové okná tepelno-izolačné sklo tepelnoizolačné materiály
Zdieľať článok