Hliníkové okná KALYPSO – nebojte sa byť výnimoční

09. 05. 2007
Zdieľať

V súčasnosti je pri navrhovaní domov trendom priestrannosť, farebnosť a svetlom zaliate obývacie priestory nášho domova, kde by sme cítili pohodlne a príjemne. Dôležitou zložkou je zladenie všetkých detailov, či po materiálovej, alebo farebnej stránke. A samozrejme, nemožno zabúdať ani na kvalitu.— Komerčná prezentácia spoločnosti Kalypso —

Jedným z najdôležitejších a dominantných architektonických prvkov každej stavby sú výplne stavebných otvorov, a to zasklené plochy, okná, dverné konštrukcie. Ich hlavnou úlohou je dotvoriť celkový obraz a vzhľad stavby s prihliadnutím na zabezpečenie úspory tepla, zvukovej izolácie od okolitého prostredia, spojenia vnútorného a vonkajšieho priestoru a cirkulácie vzduchu v miestnosti. Tepelná a zvuková izolácia, farebná a materiálová stálosť, dlhá životnosť, estetický vzhľad a minimálna údržba – to sú základné požiadavky na dnešné sklené plochy. Takúto úžitkovú a estetickú kvalitu ponúkajú v plnej miere práve hliníkové profily (okná).

Aké sú hliníkové okná?


Hliníkové okná KALYPSO – nebojte sa byť výnimoční

58480

Hliník je materiál mimoriadne odolný a takmer nepodlieha negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia. Jeho primárnou výhodou je dlhodobá životnosť, vysoká pevnosť, stabilita a pri okenných systémoch i možnosť rôznych variácií otváraní, ich elegantná pohľadová šírka, subtílnosť pri všetkých tvaroch, kombináciách a pohľadoch. Pri konštrukciách je možný výber z mnohých vzájomne kombinovateľných okenných a fasádnych systémov. Okenné systémy sú všetky bežné systémy zabezpečujúce otváranie a sklápanie okien ako aj štandardné pevné presklenia až do výšky 4 m, pri šírke zabudovania 60/70 mm a s pohľadovou šírkou od 54 mm. Fasádne konštrukcie sa používajú pri zasklení schodísk s možnosťou kotvenia konštrukcie do podest, prípadne ako nosná konštrukcia zimných záhrad, zošikmených plôch a rôznych atypických konštrukcií (obr. vpravo). 


Hliníkové okná KALYPSO – nebojte sa byť výnimoční

58483

Nekonečné možnosti a variácie

Z hliníkových profilových systémov je možné vyrobiť otváravé, otváravo-sklopné a balkónové dvere, ale aj rôzne posuvné, posuvno-sklopné a skladacie systémy, ktoré zabezpečujú otvorenie väčších priestorov až do šírky 6 m a plynulé spojenie vnútorného a vonkajšieho priestoru. To je i veľkou prednosťou hliníkových posuvných dverí, ktoré umožňujú takmer bezbariérový vstup (obr. vľavo). Skladací systém možno zhotoviť iba z hliníkových rámov a vďaka nespočetnému množstvu kombinácií a šetreniu priestoru si získava čoraz viac zákazníkov. Jednou z mnohých podstatných výhod použitia hliníkových systémov je aj možnosť výberu akejkoľvek farby (RAL), prípadne prevedenie v eloxovej povrchovej úprave. Úplnou novinkou je možnosť kombinácie farieb, iná z exteriéru a iná z interiéru.


Hliníkové okná KALYPSO – nebojte sa byť výnimoční

58479

Hliníkové rámy sú vďaka svojej pevnosti veľmi subtílne, čím sa zdôrazní elegancia a ľahkosť zasklenej steny. Vďaka svojim čistým líniám a statickým vlastnostiam, umožňujúcim využiť väčšie plochy, sú hliníkové zasklené steny neodmysliteľnou súčasťou modernej architektúry (obr. vpravo).

Keďže patria k absolútnej špičke v oblasti statických ako aj tepelnoizolačných vlastností (možnosť dosiahnutia prechodu tepla až Ug = 0,5 W/(m2 . K) pri použití izolačného trojskla), kvality zhotovenia a dokonalosti technických detailov čoraz častejšie sa nachádzajú na rodinných domoch.

A čo cena? Cena hliníkových profilov je o niečo vyššia, no keďže sa vyznačujú výbornou odolnosťou proti extrémnemu zaťaženiu, oplatí sa vzhľadom na ich dlhý čas využívania investovať do kvality.

Odborná spolupráca:
Tomáš Lašček, Kalypso, spol. s r. o.
www.matporiadneokno.sk
infolinka: 02 16123


Kategória: Okná
Tagy: prkalypso
Zdieľať článok

Diskusia