22. 05. 2020 Zdieľať

Kde nechodí slnko, tam chodí lekár. Dnes, keď vo vnútri budov trávime až 90 % nášho času, sa zdravé bývanie stáva témou číslo jeden. Najjednoduchšia cesta k zdravej domácnosti vedie cez dostatok denného svetla a čerstvého vzduchu.

Rýchla výmena strešného okna – prvý krok k zdravému bývaniu

Máte dom so šikmou strechou a máte strešné okná, ktoré vám prinášajú akurát len starosti? Neváhajte a vymeňte ich za nové. Nemusíte sa pritom obávať. Výmena strešných okien je jednoduchá, rýchla a bez komplikovaného zásahu do konštrukcie strechy. Stačí si len vybrať nové strešné okno VELUX a spojiť sa s najbližším montážnikom.

Doprajte si svetlo aj tam, kde predtým nebolo

Strešné okná privedú dnu až dvojnásobne viac denného svetla v porovnaní s fasádnymi. Dostatok denného svetla a výhľad opticky zväčšia každý priestor. Vytvárajú skvelý vizuálny dojem, zlepšujú náladu, znižujú pocit únavy a predlžujú deň. Presvetlenie cez strechu je preto ideálne nielen vtedy, keď plánujeme zobytniť podkrovie. Strešné okná štýlovo presvetlia miestnosti, ktoré sú otvorené až do krovu.

obytné podkrovie

Obyvatelia rodinného dvojdomu v malom mestečku pri Brne cítili, že v podkrovná spálňa nemá toľko svetla, koľko by si želali. Za jeden deň sa ich sen stal skutočnosťou. VELUX

spálňa v podkroví

VELUX

Väčšie za menšie

Kedysi sa do šikmých striech umiestňovali len menšie okná pre strach z „diery v streche“. Dnes si vďaka moderným technológiám a neustálemu napredovaniu vývoja môžete dovoliť také okná, aké si želáte. Získate tak ešte viac svetla a ešte viac čerstvého vzduchu.

strešné okno v podkroví

Podobne ako osadenie nového strešného okna, aj rozšírenie strešného okna je zásah, ktorý šikovným montážnikom nebude trvať dlhšie ako pár hodín.VELUX

strešné okno v podkroví

VELUX

Účinné vetranie

Strešné okná zabezpečia v dome nielen dostatok denného svetla. Ďalšou výhodou je možnosť efektívneho vetrania. Prirodzená ventilácia cez vysoko umiestnené okná je mimoriadne účinná. Účinným krokom k zlepšeniu kvality vzduchu je automatizácia vetrania. Kvalitu vnútorného prostredia postráži inteligentný systém VELUX ACTIVE. Užívateľov odbremeňuje od akejkoľvek manipulácie so strešnými oknami, roletami či žalúziami. Pomocou senzorov neustále monitoruje teplotu, vlhkosť vzduchu aj koncentráciu CO2 a reaguje na aktuálne podmienky. Miestnosť automaticky vyvetrá či zatieni.

www.velux.sk

Kategória: Okná
Tagy: šikmá strecha strešné okná
Zdieľať článok