Solárne energeticky sebestačné I-tec Tienenie od Internorm

26. 04. 2021 Zdieľať

Internorm I-tec Tienenie je jedným z mnohých osvedčených Internorm revolučných technológií, ktoré spĺňa stále rastúce požiadavky na dizajn, techniku, kvalitu a komfort okien súčasného zákazníka.

Motoricky poháňaná tieniaca technika I-tec, môže byť vložená do konštrukcie Internorm zdvojeného okna alebo klasicky ako interiérová žalúzia. Na prevádzku využíva solárny fotovoltaický článok zabudovaný priamo v okne. I-tec žalúzia sa nachádza v priestore medzi uzatvorenými tabuľami skla a zvonku predsadenou tabuľou skla, ktorú je možné otvoriť. Tienenie je chránené pred znečistením a vetrom, tým je taktiež vhodné pre vysoké výškové budovy, kde silný vietor ohrozuje bezpečnosť inštalácií tieniacej techniky. 

I-tec Tienenie je možné zabudovať do Internorm zdvojených plast-hliníkových okien KV 350 a KV 440  a drevo-hliníkového okna HV 450.

Okno s energeticky sebestačným tienením-2000x2000

Internorm zdvojené plast-hliníkové okno s energeticky sebestačným I-tec Tienením, ktoré môže byť ovládané motorom bez externého zdroja elektrického prúdu. Zdroj: Internorm

Inteligentný automatický režim umožňuje s rozpoznaním dňa a noci samočinné vytiahnutie žalúzie pri východe slnka a stiahnutie žalúzie pri západe slnka. Meraním slnečného žiarenia a teploty zabraňuje prehriatiu v miestnosti. V zime udržiava automatické riadenie žalúzie otvorené a umožňuje tak maximálne využitie solárnej energie a tým redukciu nákladov na vyhrievanie. Ešte väčší komfort zabezpečuje ovládanie pomocou inteligentného systému. 

3-I-tec_tienenie_Detail-zm

Internorm I-tec tienenie, detail zdvojeného drevo-hliníkového okna po otvorení predsadenej tabule skla. Zdroj: Internorm

Internorm predstavil revolučné I-tec Tienenie aj v zaujímavej krátkej reportáži Svet technológií na TA3. 

Viac informácií na www.internorm-okna.sk

Zdroj: Internorm

Kategória: Okná
Tagy: inteligentné ovládanie solárne tienenie tieniaca technika tieniace systémy
Zdieľať článok