Zdroj: REHAU

Tohtoročné novinky REHAU: nové profily, inteligentné sklo a sledovanie každého okna

24. 06. 2022 Zdieľať

Vlajkovou loďou tohtoročných noviniek spoločnosti REHAU sú úplne nové okenné profily ARTEVO, ktoré nadväzujú na GENEO a predstavujú tak ďalší krok v oblasti kompozitných okien z hi-tech materiálu RAU-FIPRO X®. V roku 2022 sa však môžete tešiť na oveľa viac - od aktualizácie softvéru REHAU až po úplne nový systém tienenia. Spoločnosť REHAU predstavila nové výrobky na internej výstave World of Windows 2022 v nemeckom Erlangene, kde vytvorila jedinečnú výstavnú plochu s rozlohou 600 m2.

Čisté GENEO, typické svojimi hranatými tvarmi, bolo od základu prepracované. Vzniklo ešte štíhlejšie a ostrejšie strihané ARTEVO. Tým sa špeciálne posilnili namáhané zóny, čo malo pozitívny vplyv na nosnosť a stabilitu profilu. Takto je možné opäť posunúť hranice rozmerov okenných krídel bez vnútorných výstuh. Ďalšou novinkou je patentovaná inovatívna fólia LowE, vďaka ktorej profily ľahko spĺňajú požiadavky na certifikáciu výrobkov určených pre pasívne domy. Vylepšené profily ARTEVO z materiálu RAU-FIPRO X® uľahčujú a zefektívňujú výrobu okien a zároveň rozširujú oblasť ich použitia. To všetko s dôrazom na optimalizáciu finančnej výkonnosti. Aby sa dali kombinovať s inými systémami REHAU, majú nové profily stavebnú hĺbku 80 mm. Z tohto dôvodu REHAU tento rok predstaví aj nové typy posuvov SLINOVA a SLINOVA X. Vo verzii X sa používa kompozitný materiál, ktorý umožňuje dosiahnuť najtenšiu stredovú časť, aká bola kedy vyrobená v systéme na báze PVC. To výrazne zefektívňuje výrobu a montáž. Oba posuvné systémy používajú systém kefkového tesnenia, a preto sú určené predovšetkým do teplejších klimatických podmienok.

Revolúcia v tieniacich systémoch – inteligentné okenné sklo

Technológia inteligentného tienenia Smart Shading mení samotné okenné tabule na inteligentné komponenty – v porovnaní s existujúcimi systémami tienenia je inteligentné tienenie rýchlejšie a úspornejšie. Je založený na technológii SPD, ktorá pri dopade svetla postupne stmavuje sklo, čím účinne zabraňuje prehrievaniu. Používatelia môžu úroveň tienenia ovládať aj manuálne pomocou nástenného panelu, bezdrôtového ovládača alebo jednoducho prostredníctvom aplikácie REHAU spolu s ďalšími funkciami inteligentnej domácnosti. Inteligentné tienenie predstavuje revolúciu aj v pamiatkovo chránených budovách, kde by inštalácia akejkoľvek inej tieniacej techniky neprichádzala do úvahy. Ďalšou revolučnou novinkou inteligentného okenného skla je funkcia Smart Privacy, ktorá sa po stlačení ovládacieho tlačidla v priebehu niekoľkých milisekúnd zmení z priehľadnej na úplne nepriehľadnú. Existujú dve verzie, pri Smart Privacy One sa mení celá sklenená časť okna, Smart Privacy Select umožňuje prepínanie čiastkových segmentov.

Veľké okná ukážka na výstave

Zdroj: REHAU

Vylepšenia zabezpečenia a softvéru

Vylepšený bol aj systém Smart Guard, ktorý teraz spĺňa najvyššie štandardy z hľadiska vzhľadu a estetiky a zároveň spolu s aplikáciou REHAU vytvára ucelený bezpečnostný systém pripravený na stále rastúce požiadavky modernej doby, ktorý sa jednoducho používa s možnosťou dodatočnej integrácie ďalších častí. Prevencia proti vlámaniu je v súčasnosti čoraz viac celosvetovým trendom. Spoločnosť REHAU tiež vylepšila návrhový softvér REHAU REF o množstvo nových funkcií vrátane integrácie užitočných inovácií, ako sú REHAU Connect a Window.ID.

REHAU Connect je program na plánovanie a objednávanie, ktorý spája koncového zákazníka s montážnymi firmami. Okrem profesionálne navrhnutého prostredia, v ktorom možno podrobne zadať všetky parametre požadovaných okien a prezerať si ich vizualizácie, sa REHAU Connect stáva miestom, kde si zákazník môže vybrať firmu, ktorá mu najviac vyhovuje, a firma môže osloviť zákazníka, ktorý je pre ňu najvhodnejší z hľadiska lokality, veľkosti alebo typu zákazky.

Window.ID je spôsob monitorovania materiálu od momentu jeho výroby až po jeho ekologickú recykláciu. Poskytuje kompletnú dokumentáciu a lokalizáciu všetkých vyrobených okien, čím spája výrobcu s konečným výrobkom počas celej doby jeho životnosti. Ide o pomerne jednoduchú metódu, ktorú možno v krátkom čase implementovať do všetkých okenných systémov. A je to jednoznačne ďalší krok smerom k zodpovednosti.

Nové okenné profily ARTEVO a posuvné systémy SLINOVA a SLINOVA X sú rovnako ako všetky ostatné výrobky REHAU označené značkou EcoPuls. Spoločnosť REHAU tak chce zdôrazniť svoju výnimočnú orientáciu na maximálnu možnú udržateľnosť sériovej výroby – od získavania výrobných surovín až po ekologickú recykláciu.

Viac na www.rehau.sk

Zdroj: PR článok REHAU s.r.o.

Kategória: Okná
Tagy: exteriérové tienenie okenné profily okenné systémy tienenie okien tieniace systémy
Zdieľať článok