Zdroj: Gerflor

Vinylové dielce Gerflor CREATION očaria dizajnom a parametrami

19. 10. 2021 Zdieľať

Vlajkovou loďou dizajnového oddelenia Gerflor je kolekcia vinylových dielcov CREATION.

Gerflor dokázal v tejto mimoriadnej kolekcii spojiť súčasné dizajnové trendy a špičkové technologické parametre. Zásadnou výhodou pre zákazníka je aj možnosť kombinácie dekorov vo variantoch lepenej a zámkovej krytiny, navyše v rôznej špecifikácii nášľapnej vrstvy a celkovej hrúbky. U väčšiny dekorov navyše môžete vyberať z dvoch formátov, v ponuke sú aj dlhé XL lamely s dĺžkou 1,5 m. Samozrejmosťou je veľké množstvo doplnkov (podlahové lišty, inštalačné náradie a ďalšie).

Exkluzívna konštrukcia Duo Core, vystužená skleným vláknom, garantuje pohodlie a stabilitu

Technológia zdvojeného jadra robí z vinylových dielcov Gerflor to najlepšie na trhu vinylových podláh. Vďaka kombinácii pružnej a pevnej vrstvy v jadre krytiny si môžete dopriať komfortnú chôdzu a súčasne sa spoľahnúť na vynikajúce úžitkové vlastnosti podlahy. Inovovaný vertikálny zámok CLIC umožňuje rýchlu a jednoduchú pokládku bez lepenia. Zámkové dielce Gerflor CREATION 30 CLIC môžete napríklad pokladať priamo na dlažbu so škárami do 4 mm.

Kúpeľňa s mramorovou podlahou a skleneným kútom

Zdroj: Gerflor

Všetky podlahové krytiny Gerflor majú vynikajúce hodnoty akustickej izolácie

Akustické podložky, ktoré sú dostupné ako doplnok pre rad CREATION, zvyšujú krokovú nepriezvučnosť na 15 až 19 dB. Samozrejme pri zachovaní vysokej odolnosti voči poškodeniu a ľahkej údržby.

Obývačka so šedou podlahou a bielymi stenami

Zdroj: Gerflor

K realistickému vyznenie podlahy prispieva aj matný vzhľad dielcov

Povrch vinylových dielcov CREATION je ošetrený povrchovou úpravou PUR + MATT, ktorá podčiarkuje aktuálny trend matných podláh a uľahčuje údržbu. Číra nášľapná vrstva dáva vyniknúť kresbe dezénov a farebnosti dekorov.

CREATION 30 je základná kolekcia lepených vinylových dielcov, určených predovšetkým pre bytové využitie. Má hrúbku 2 mm, nášľapná vrstva je 0,3 mm silná a krytina patrí do úžitkovej triedy 31. Mimo to je ideálna aj pre rekonštrukcie alebo výstavbu hotelov, kde je využívaná hlavne v izbách.

CREATION 30 CLIC má nové parametre: 4,5mm hrúbka a nášľapná vrstva 0,4 mm posúvajú túto krytinu do úžitkovej triedy 32. V minulom roku došlo tiež k renovácii CLIC zámku. Kolekcia obsahuje rozšírenú paletu dekorov so skosenými hranami.

Izba s hnedou podlahou a ružovými detailami

Zdroj: Gerflor

CREATION 55 je kolekcia lepených vinylových dielcov určených pre viac zaťažované komerčné priestory. Hrúbka 2,5 mm, nášľapná vrstva 0,55 mm a celková kompozícia zaraďujú tento produkt do kategórie 33/42. S ohľadom na farebnú škálu a exkluzívne edície niektorých farebných vyhotovení je však tiež častou voľbou pre bytové využitie.

CREATION 55 CLIC je veľmi obľúbená kolekcia zámkových vinylových dielcov s hrúbkou 5 mm, nášľapnou vrstvou 0,55 mm, vhodná aj do viac zaťažovaných komerčných priestorov s úžitkovou triedou 33/42. Vlani došlo aj u tejto krytiny k renovácii CLIC zámku.

Recepcia s bielym pultom a zeleným závesom

Zdroj: Gerflor

CREATION 70 je čerešničkou na torte ponuky LVT od firmy Gerflor. Po úspešnej aktualizácii radov pre bytovú záťaž Creation 30 a bežnú komerčnú záťaž Creation 55 sa dočkal aktualizácie aj najvyšší rad Creation 70, určený aj pre vysoko zaťažované komerčné priestory.

Gerflor CREATION 70

Zdroj: Gerflor

Táto inovovaná kolekcia ponúka tzv. XL formáty, ktoré u drevodekorov dosahujú rozmer až 230 x 1500 mm a u minerálnych dekoroch až 914 x 914 mm. Gerflor takisto stavil na detaily v podobe modernej matnej povrchovej úpravy, vďaka ktorej sa LVT Gerflor definitívne zbavili „plastového“ vzhľadu. Súčasne ponúkol aj nový štandard bezpečnosti v podobe triedy kĺzavosti R10 pre celú kolekciu Creation 70.

Zdroj: PR článok Gerflor SK s.r.o.

Kategória: Podlaha, dlažba
Tagy: podlahové krytiny podlahy vinylové podlahy výber podlahovej krytiny
Zdieľať článok