Podlahové dosky Lignodur Terrafina… a bude vám príjemne

01. 06. 2009
Zdieľať

Letná sezóna sa nezadržateľne blíži a s ňou ožijú v zime zanedbávané terasy či bazény. Firma Schachermayer vám ponúka podlahový materiál Lignodur® terrafina, ktorý je výnimočný pre svoj prirodzený vzhľad dreva, technické parametre a farebnú stálosť. Ďalšou výhodou tohto produktu je veľmi ľahká a rýchla montáž.

— Komerčná prezentácia spoločnosti Schachermayer spol. s r. o. —

Vďaka špeciálnej receptúre (zmes drevenej múčky – viac ako 50 % a plastu) sú podlahové dosky Lignodur® terrafina odolné proti poveternostným vplyvom. Vďaka jemnému kefovaniu a vysokému podielu pigmentov si Lignodur® terrafina zachováva farebnú stálosť, a preto materiál vyzerá prirodzene, pri dotyku pripomína drevo a navyše tak aj vonia. Keďže obsahuje drevenú múčku, a nie piliny, nepichá a je príjemná aj pri chôdzi naboso.

Variabilita a jedinečnosť

 

 • použiteľné ako priemyselná podlaha, na terasy či na obloženie balkónov
 •  

 • vhodná pre súkromný aj verejný sektor

  Kvalita, ktorá presvedčí

 •  

 • podlahový systém plne nahrádza tropické dreviny, a tým šetrí prírodu
 •  

 • „neviditeľná“ upevňovacia technika
 •  

 • nekĺže sa, nepichá pri chôdzi naboso (protišmykový povrch škála r12), vysoká odolnosť (rozmerová stálosť, odolnosť proti poveternostným vplyvom, odolnosť proti slanej vode farebná, stálosť – nie je nevyhnutné ošetriť olejom ani dodatočným náterom)

  Údržba a čistenie

  Na rozdiel od dosiek z masívneho dreva sa dosky Lignodur® terrafina nemusia počas ich životnosti ošetrovať rôznymi nátermi, lakmi a podobne. Preto nie sú potrebné nijaké dodatočné pravidelné finančné výdavky a nedochádza ani k časovým stratám spojeným s pravidelným ošetrovaním terás, ako je to pri doskách z dreva. Na priebežné čistenie postačuje podlahu zamiesť a vystriekať jej povrch prúdom vody pod nízkym tlakom – napríklad záhradnou hadicou. Prípadné čerstvé mastné škvrny (napríklad po grilovaní) možno vyčistiť bežným tekutým kuchynským prostriedkom na umývanie riadu. Na škvrny pôsobiace na materiál dlhší čas ponúkame špeciálne čistiace prostriedky.

  Montáž

  Rýchlu a jednoduchú montáž v prípade potreby technicky zvládne len jeden pracovník. Dosky možno namontovať na rôzne povrchy, napríklad na voľný terén (trávnik a podobne), betón, dlažbu, kovové a drevené rošty atď. Materiál Lignodur® terrafina sa opracováva podobne ako drevo – s použitím pracovného náradia na opracovanie dreva.

  Podrobný montážny návod nájdete na www.terrafina.sk.

 • Kategória: Podlaha, dlažba Stavba a rekonštrukcia Záhradné stavby
  Tagy: schachermayer terasa
  Zdieľať článok

  Diskusia