Prerábate byt a potrebujete požičať? Splátky sú od 10 eur mesačne

Prerábate byt a potrebujete požičať? Splátky sú od 10 eur mesačne

27. 06. 2011 Zdieľať

Poškriabaná vaňa už nevyzerá dobre, kuchynská batéria neustále tečie a nedá sa opraviť a dlažba v chodbe už naozaj pamätá všeličo? Nech sa k bytu a k jeho zariadeniu správate akokoľvek šetrne, raz za čas treba niektoré veci vymeniť. Kde na to však vziať?

— Advertorial spoločnosti Slovenská sporiteľňa, a. s. —

Pred opravami počítajte

Pred rekonštrukciou si všetko dobre spočítajte. Opravy spravte podľa možnosti naraz, aj keď to budú veľké jednorazové výdavky. Nebudete musieť niekoľkokrát naháňať firmu, ktorá vám rekonštrukciu spraví, ani po každej z nich upratovať. Cena rekonštrukcie bude závisieť najmä od vybratých materiálov a od toho, koľko si vypýta stavebná firma. Podľa sumy, ktorá vám vyjde, a podľa toho, či máte na rekonštrukciu niečo nasporené, by ste sa mali rozhodnúť o úvere.

Aký úver si vybrať

Ak plánujete len drobnú rekonštrukciu, napríklad vymaľovanie bytu či domu, prípadne kúpu bytových doplnkov, ako sú napríklad žalúzie, závesy či nábytok, Slovenská sporiteľňa aktuálne ponúka spotrebný úver už od 500 eur. Splátky by tak mohli byť už od 10 eur mesačne. Ak si potrebujete požičať viac, v našej najväčšej banke môžete dostať až 24-tisíc eur bez ručiteľa. Výška úrokovej sadzby spotrebného úveru sa meniť nebude, bude rovnaká počas celého obdobia splácania.

Výhodou dnešných úverov je rýchlosť, s akou sa v bankách dostanete k peniazom. V Slovenskej sporiteľni ich môžete získať aj na počkanie, dokonca aj noví klienti. Pri zabezpečení úveru nehnuteľnosťou môže schvaľovací proces trvať dlhšie, úver však možno získať lacnejšie. Kto potrebuje na rekonštrukciu aspoň 7 000 eur a je ochotný zabezpečiť úver nehnuteľnosťou, môže požiadať o Úver na bývanie alebo o Hypotekárny úver pre mladých. Ak splníte podmienky veku, výšky príjmu a výšky úveru, hypotéku môžete získať o tri percentá lacnejšie. Na tieto úvery totiž prispieva štát aj banka, v ktorej ste úver čerpali.

www.slsp.sk

Kategória: Bývanie Stavba a rekonštrukcia
Tagy: SLSP
Zdieľať článok