Sklená minerálna vlna novej generácie

05. 11. 2009 Zdieľať

Spoločnosť Knauf Insulation, jeden z popredných a najrýchlejšie rastúcich svetových výrobcov izolačných materiálov, uvádza na trh úplne nový rad izolačných produktov zo sklenej minerálnej vlny. Produkty sa vyznačujú nižším objemom obsiahnutej energie a silnými ekologickými aspektmi, dosiahnutými použitím novej ECOSE®Technology. Izolácia zo sklenej minerálnej vlny je dnes všeobecne považovaná za ekologicky najmenej náročný izolačný materiál. Táto novinky robí zo sklenej minerálnej vlny najvýznamnejší izolačný produkt pre budúcnosť a navyše je priateľská k životnému prostrediu.

—– Komerčná prezentácia spoločnosti Knauf Insulation —–

Nové spojivo na prírodnej báze


Sklená minerálna vlna novej generácie

205064

Izolačné produkty z minerálnej vlny, vyrábané spoločnosťou Knauf Insulation pomocou novej ECOSE®Technology, profitujú najmä z nového spojiva bez obsahu formaldehydu, ktoré ej vyrábané z organicky obnoviteľných materiálov namiesto chemických látok na ropnom základe. Konverziou organických materiálov do inertného polyméru vzniká neobyčajne silné spojivo, ktoré spája jednotlivé izolačné vlákna. Táto technológia bola vyvinutá pre produkty zo sklenej aj z kamennej minerálnej vlny. Sú výnimočné silnejším ekologickým aspektom pri zachovaní termálnych, akustických a ohňovzdorných vlastností.

Lepší vzduch v byte

Nové produkty zo sklenej minerálnej vlny majú, vďaka ECOSE®Technology, úplne nový vzhľad. Nové spojivo dáva izolačnej vlne prírodnú hnedú farbu – produkty neobsahujú žiadne farbivá či bielidlá. Nová minerálna vlna sa vyznačuje menšou prašnosťou, spojivo je až o 70% menej energeticky intenzívne ako tradičné spojivá a aj výrobné emisie boli podstatne zredukované. Keďže sa pri výrobnom procese nepoužíva fenol ani formaldehyd, nové produkty ponúkajú, oproti tradičným izolačným materiálom, podstatne vyššiu kvalitu vnútorného ovzdušia v budovách, kde sú inštalované.

Trhy sú z novej vlny nadšené

Nová generácia izolačných produktov zo sklenej minerálnej vlny, bola už uvedená na severoamerickom trhu, vo Veľkej Británii a v Španielsku. Od júla bude predstavená aj na slovenskom trhu. V nasledujúcich mesiacoch vstúpi aj na trhy ďalších európskych krajín, pričom produkty z kamennej minerálnej vlny budú nasledovať vzápätí.


Sklená minerálna vlna novej generácie

205066

Čo sa týka prijatia tejto prevratnej novinky, marketingová riaditeľka Knauf Insulation pre východnú Európu Jana Nedasová hovorí: „Reakcia trhu bola zatiaľ úplne úžasná, a to najviac na trhoch, kde v súčasnej dobe panuje v stavebníctve značný útlm. Najmä architekti veľmi oceňujú ekologický aspekt a mnoho projektov aj uvádza použitie ECOSE®Technology. Po produktoch je vysoký dopyt aj medzi stavebníkmi, a to hlavne preto, že s novými izoláciami sa podstatne lepšie a pohodlnejšie pracuje.“

Uvedenie novej generácie stavebných materiálov je v súlade s dlhodobou stratégiou spoločnosti Knauf, ktorá sa snaží o minimalizovanie dopadu na životné prostredie a o čo najväčšiu udržateľnosť. „Udržateľnosť vnímame ako evolučný proces vychádzajúci z neustáleho zdokonaľovania a posúvania technických hraníc,“ hovorí generálny riaditeľ Knauf Insulation pre východnú Európu Dominique Bossan, ktorý zároveň dodáva: „Táto novinka je výsledkom 5-ročného intenzívneho výskumu a testovania. Naším cieľom bolo ponúknuť zákazníkom taký produkt, ktorý by bol inovatívny a zároveň reagoval na stále vzrastajúci dopyt po ekologicky šetrných produktoch. Ide o najväčšiu zmenu v histórii izolácie z minerálnej vlny.“

ECOSE®Technology je chránená niekoľkými globálnymi patentmi. Nové revolučné spojivo môže byť, okrem minerálne vlny, efektívne používané aj všade tam, kde bude výhodné nahradiť živice, teda v drevotrieskových doskách, lepidlách a tmeloch.
 

Nová generácia sklenej minerálnej vlny s ECOSE®Technology

Čo sme zmenili Čo ostalo zachované
príjemnejšia na dotyk vynikajúce izolačné vlastnosti
menej prašná – tepelné
bez vône – akustické
šetrnejšia k životnému prostrediu – protipožiarne
prirodzene hnedá farba paropriepustnosť
Kategória: Materiály Stavba a rekonštrukcia
Tagy: knauf minerálna vlna
Zdieľať článok