Zdroj: Knauf Insulation

Moderná drevostavba s nádychom noblesnej klasiky

16. 02. 2022 Zdieľať

Majiteľov novostavby v Banskej Štiavnici viedli k výberu typu konštrukcie dobre premyslené dôvody. Chceli ekologický dom, ktorého steny by nezaberali príliš veľa priestoru z pôdorysu. Ich blízky vzťah k prírodným materiálom sa premietol aj do interiéru, ktorý očarí každého milovníka glamour štýlu.

Výhody drevostavby ich presvedčili

Po dôkladnom zvažovaní a porovnávaní možných konštrukcií stavieb si majitelia sa majitelia rozhodli pre dom z dreva. Z ich pohľadu jeho pozitíva výrazne prevyšovali negatíva. „Faktorov, ktoré sme zvažovali bolo veľa, ale išlo nám hlavne o úzke obvodové a vnútorné steny, rýchlosť výstavby, prírodné materiály a nízke tepelné straty,“ hovorí majiteľ Michal. Keďže predtým obaja manželia bývali v murovaných stavbách, nemali s drevostavbami skúsenosti, no aj troch rokoch bývania v novom dome vnímajú zatiaľ samé výhody.

Klasický moderný rodinný dom z dreva

Zdroj: Knauf Insulation

Dýcha aj bez tepelných strát

Dom má difúzne otvorenú konštrukciu s ekologickou minerálnou vlnou, ktorá dobre prepúšťa pary, takže sa vlhkosť nezráža na stenách a netvoria sa žiadne plesne. V zime je výhodou, že aj napriek nízkym teplotám slniečko pekne vyhreje miestnosti a tepelné straty sú minimálne. „Pre mňa je z pohľadu konštrukcie dôležité aj to, že nemusím vŕtať do steny s príklepom, ako pri murovaných stenách,“ dodáva majiteľ.

interiér glamour dreveného rodinného domu

Zdroj: Knauf Insulation

Klasická elegancia môže byť aj na chate

O záľube v prírodných materiáloch svedčí nielen obálka domu s malebnou verandou a tehličkovými lícovkami, ale aj celý obytný priestor. Majiteľom sa podarilo zladiť moderný interiér s prvkami pohodovej elegancie dávnych čias, ktorá je dnes veľmi obľúbená. Štýl zariadenia súvisí aj s tým, že aktuálne dom využívajú na rekreačné bývanie. „Pre začiatok sme dom plánovali ako chatu, neskôr pre nás bude celoročným bývaním,“ vysvetľuje majiteľ.

interiér glamour dreveného rodinného domu

Zdroj: Knauf Insulation

Kvalitná tepelná izolácia zaistí komfort

Tepelnú pohodu v dome zabezpečuje elektrické podlahové vykurovanie, moderný krb, lokálny vetrací systém s rekuperáciou a okná s izolačným trojsklom. S minerálnou tepelnou izoláciou s Ecose Technology na fasáde s celkovou hrúbkou 32 cm, v streche so šikmým stropom 40 cm a s fúkanou izoláciou v streche s plochým stropom 40 cm sa im podarilo dosiahnuť energetickú triedu A1.

interiér glamour dreveného rodinného domu

Zdroj: Knauf Insulation

Realizácia: Drevstav Slovakia

Tepelné izolácie: Knauf Insulation

Zdroj: PR článok Knauf Insulation, s.r.o

Kategória: Materiály
Tagy: drevené domy glamour minerálne izolácie nízkoenergetické drevostavby prírodné materiály rodinné domy tepelné izolácie
Zdieľať článok