Vlhkosť v murive má negatívny vplyv na naše zdravie
Zdroj: Jungová

Vlhkosť v murive má negatívny vplyv na naše zdravie

12. 08. 2020 Zdieľať

Vlhkosť v murive je považovaná za zdroj podporujúci vznik mnohých nebezpečných vírusov a chorôb. Zároveň predstavuje hlavný faktor, ktorý vytvára ideálne prostredie na tvorbu plesní, ktoré zásadným a vo veľkej miere aj negatívnym spôsobom vplývajú na naše zdravie, a preto by sme mali v prípade ich výskytu zvýšiť svoju pozornosť. Najčastejším druhom vlhkosti, vyskytujúcej sa najmä v starých domoch je kapilárne vzlínajúca zemná vlhkosť, ktorej príčinou je porušenie alebo úplná absencia vodorovnej izolácie.

Firma Aquapol Slovakia sa na slovenskom trhu už takmer 30 rokov venuje odstraňovaniu práve kapilárne vzlínajúcej zemnej vlhkosti. Táto rakúska technológia predstavuje jednoduchý a inovatívny spôsob odstránenia kapilárne vzlínajúcej vlhkosti, ktorej podstatou je nainštalovanie prístroja do objektu na strop v prízemí alebo suteréne, pričom jeho inštalácia nie je podmienená ročným obdobím. Aquapol predstavuje dokonalý a najmodernejší spôsob ako vysušiť múry bez stavebného zásahu, bez elektrickej energie a bez chémie. O tom, že účinkuje spoľahlivo svedči skutočnosť, že vo svete je namontovaných viac ako 50 000 Aquapol prístrojov.

Rodinný dom pani Jungovej z Ivanky pri Dunaji je vysušený od roku 2012

Rodinný dom bol postavený v roku 1938 a prístavba v roku 1945. Dom pani Jungovej začala trápiť základová vlhkosť a na stenách sa objavovala plieseň. Výška vlhkosti na vnútorných múroch dosahovala do výšky 20 – 60 cm, na vonkajších múroch dokonca 100 – 180 cm. Pani Jungová sa rozhodla svoj problém riešiť, a preto v roku 2009 oslovila firmu Aquapol Slovakia s. r. o., ktorá do objektu namontovala prístroj Aquapol. Vysušovanie trvalo 3 roky. Dnes je dom suchý a spolu s vlhkosťou sa stratil aj zápach a pocit vlhkosti. S technológiou Aquapol bola pani Jungová natoľko spokojná, že dnes ju odporúča všetkým, ktorých trápi kapilárne vzlínajúca zemná vlhkosť.

Teraz 10% zľava

AQUAPOL SLOVAKIA s. r. o.
Nedožerská cesta 1284/36
Prievidza 971 01

Tel.: +421 46 543 9392
Mobil: +421 903 270 100
E-mail: aquapol@aquapol.sk
www.aquapol.sk

Zdroj: PR AQUAPOL SLOVAKIA s.r.o.

Kategória: Steny a fasády
Tagy: vlhkosť
Zdieľať článok