Desať dôvodov pre betónovú strešnú krytinu

Desať dôvodov pre betónovú strešnú krytinu

31. 03. 2009
Zdieľať

Ak by sme museli uviesť iba jediný dôvod, prečo zvoliť na šikmú strechu betónovú strešnú krytinu od KM Beta, odpovedali by sme: Pre týchto 10 dôvodov:

— Komerčná prezentácia spoločnosti KM BETA, spol. s r.o. —

1. Dlhá životnosť
Všetky tri typy betónovej strešnej krytiny KMB Beta, KMB Hodonka i KMB Bobrovka sa vyrábajú modernou technológiou z kvalitných vstupných surovín. Betón postupne dozrieva, preto sa jeho kvalita spolu s pevnosťou časom zvyšujú. Životnosť krytiny sa odhaduje na sto rokov. Výrobca poskytuje záruku na strechu až 30 rokov.

2. Vysoká pevnosť
Vysoká pevnosť betónových škridiel znamená, že nejde o krehký materiál. Dostatočná únosnosť tejto škridly je mimoriadne dôležitá najmä v oblastiach s množstvom záťažového snehu. Betónová strešná krytina od KM Beta unesie viac ako normou požadovaných 2 000 N.

3. Vysoká odolnosť
Na životnosť škridly v značnej miere vplýva jej odolnosť. Betónová strešná krytina je odolná proti poveternostným vplyvom, ako sú UV žiarenie, nápory vetra či zaťaženie snehom. Odoláva aj agresívnym chemickým vplyvom vonkajšieho prostredia, pričom nevyžaduje náročnú údržbu. Výhodou je aj jej samočistiaca schopnosť. Poveternostné podmienky hravo odstránia organické znečistenie, napr. vlhké lístie zo stromov. Výborne odoláva aj ohňu. Patrí medzi nehorľavé stavebné materiály triedy A1, ktoré sa nemôžu vznietiť ani horieť. Nerozširuje oheň a neuvoľňuje nijaké škodlivé látky.

4. Vysoká mrazuvzdornosť
Významná vlastnosť, ktorá podporuje dlhú životnosť betónovej strešnej krytiny od KM Beta, je mrazuvzdornosť. Vzhľadom na nízky obsah pórov v materiáli má krytina malú nasiakavosť – do 9 %. Škridly od KM Beta tak odolávajú cyklickému striedaniu teploty počas 25. zmrazovacích cyklov.

5. Tvarová i farebná stálosť
Vďaka technológii výroby i fyzikálnym vlastnostiam betónu je výsledná škridla mimoriadne presná a jej tvar ani rozmery sa nemenia dokonca ani časom. Vďaka tesnosti kladenia zabraňuje krytina prieniku zrážkovej vody a pôsobí nielen ako prevencia poruchovosti strechy, ale aj ako ochrana hygieny vnútorného prostredia. Zabraňuje vzniku plesní, ktoré môžu ohroziť ľudské zdravie. Materiál je rovnako farebný v celej hrúbke a farebne stály počas celej životnosti. Odolnosť škridly možno zvýšiť povrchovou úpravou. Tri tvary betónovej strešnej krytiny umožňujú navrhnúť a realizovať originálne esteticky pôsobivé strešné plášte. KMB Beta a KMB Hodonka sa vyrábajú v lesklej aj matnej povrchovej úprave a v niekoľkých farebných odtieňoch.

6. Izolačné vlastnosti
Pri súčasnom trende zvyšovania cien energií sa čoraz viac vyzdvihujú tepelnotechnické parametre betónovej krytiny, ktoré udržiavajú teplo v interiéri a neprepúšťajú ho von. Pohodu bývania umocňujú dobré zvukovoizolačné vlastnosti (dnu nepreniká zvuk dopadajúceho dažďa, krytina pri silnom vetre nevibruje).

7. Ekologickosť materiálu
Nízka energetická náročnosť výroby betónových škridiel nezaťažuje okolie veľkým množstvom emisií CO2. Ekologickosť tohto materiálu dokazuje aj šetrná ťažba a využívanie surovín, ktoré sa v prírode objavujú v takmer nevyčerpateľnom množstve.

8. Jednoduchá montáž
Identický tvar škridiel umožňuje rýchle a jednoduché kladenie. Drážky do seba ľahko zapadajú a neprepúšťajú zrážkovú vodu ani pri mimoriadne silnom daždi. Ak by počas prevádzky náhodou došlo k poškodeniu jednej škridly, stačí vymeniť iba daný kus. Netreba rozoberať väčšiu plochu strechy.

9. Komplexný strešný systém
Krása šikmej strechy sa môže naplno rozvinúť vďaka širokému výberu strešného príslušenstva a doplnkov, ktorými KM Beta zabezpečuje maximálnu funkčnosť strešného plášťa. Všetky výrobky spĺňajú požiadavky najvyšších európskych štandardov a kvalít. Preto výrobca hrdo ponúka 30-ročnú záruku na betónovú strešnú krytinu.

10. Výhodná cena a servis
Konzultanti spoločnosti sú vždy k dispozícii s radou pri použití strešných škridiel KMB Beta, KMB Hodonka a KMB Bobrovka. Radi vám ušetria čas aj bezplatným napočítaním strešných prvkov podľa predstáv zákazníka. Spoločnosť zabezpečí dopravu materiálu na miesto stavby. Pre maximálny úžitok zo strechy možno zaistiť aj zaškolenie pokrývačov. Výhodná cena betónovej strešnej krytiny od KM Beta zastrešuje všetky výhody krásnej a funkčnej strechy.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: KM Beta škridla strešná krytina
Zdieľať článok

Diskusia