Zdroj: HELUZ

HELUZ vyrába komíny vhodné aj do pasívnych domov

12. 10. 2021 Zdieľať

Spoločnosť HELUZ je prvým výrobcom komínových systémov, ktorý absolvoval so svojimi systémami skúšky v súlade s novou normou EN 1443. Je teda prvým výrobcom, ktorý je schopný na Slovensku svojim zákazníkom ponúknuť garanciu bezpečného zabudovania komínov do stavby. Ide predovšetkým o bezpečné vzdialenosti horľavých konštrukcií od plášťa komína pri prechode komínového telesa strechou (obálkou budovy).

Pre domy v najvyššom energetickom štandarde má HELUZ komínové riešenie v podobe komína HELUZ IZOSTAT. Tento komín je možné dodať v tesnom vyhotovení, dokáže privádzať vzduch pre horenie spotrebiča a celou svojou koncepciou bude tým správnym riešením pre váš dom.

Komin HELUZ IZOSTAT

Zdroj: HELUZ

Moderný komínový systém HELUZ IZOSTAT je vhodný pre všetky typy palív (pevné, plynné a kvapalné palivá) a určený pre podtlakovú (atmosférickú) prevádzku. Obsahuje tenkostenné keramické izostatické vložky, tepelnú izoláciu a brúsené tehlové komínové tvarovky. Komínový systém HELUZ IZOSTAT je možné kombinovať s akýmkoľvek systémom HELUZ vrátane celej, polovičnej alebo ventilačnej prázdnej šachty. Svojou konštrukciou umožňuje nielen bezpečný odvod spalín do voľného ovzdušia, ale aj prisávanie vzduchu k spotrebiču jedným komínovým prieduchom.

Zdroj: Heluz

Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: Heluz komín pasívne domy stavba domu
Zdieľať článok