K novému domu kvalitný komín

K novému domu kvalitný komín

22. 05. 2014 Zdieľať

Pri výbere vhodného komínového systému si najskôr premyslite, akým typom paliva chcete vykurovať a koľko spotrebičov chcete ku komínu pripojiť. Stavba nového domu nie je lacná záležitosť, preto by ste sa ani pri kúpe komína nemali unáhliť. Vyberte si skúseného výrobcu, ktorý vyrába certifikované komínové systémy a ponúkne vám dlhoročnú záruku.

Moderné vykurovacie spotrebiče si žiadajú komín vyrobený z kvalitných materiálov, s dobrým ťahom a dostatočnou odolnosťou. Aby ste zbytočne nestrácali čas zdĺhavým výberom, napovieme vám, ktorý komín je istou zárukou spoľahlivosti. O pokojný spánok vás v žiadnom prípade nepripravia komínové systémy Icopal Wulkan.

Pre jeden aj viac spotrebičov

Spoločnosť Icopal má v ponuke širokú škálu komínových telies pre rôzne druhy palív a odlišný počet vykurovacích zariadení. K týmto komínom môžete pripojiť plynové kotly, kondenzačné spotrebiče, ale aj kozuby či pece. Komíny Icopal Wulkan z prírodného vulkanického kameniva sú komínovými systémami budúcnosti. Vyrábajú sa na základe nórskej technológie, ktorej unikátnosť spočíva v používaní výhradne ekologického vulkanického kameňa, cementu a vody. Vďaka zvýšenej hrúbke steny komínovej tvárnice je tepelná a zvuková izolácia tohto komína v porovnaní s inými komínovými systémami podstatne lepšia. Vložka vyhotovená z lisovanej šamotovej keramiky umožňuje spoluprácu komínov Icopal Wulkan so spotrebičmi s teplotou spalín od 30ºC do 600ºC. Preto sú tieto komíny aj v prípade vyhorenia sadzí úplne bezpečné pre samotnú stavbu i obyvateľov domu. 


K novému domu kvalitný komín

K novému domu kvalitný komín
Icopal a.s.

Komín postavený už do týždňa

K univerzálnym typom komínov určeným pre jeden vykurovací spotrebič patrí Icopal Wulkan CI eko. Je to trojvrstvový komínový systém so zadným odvetrávaním, ktorý možno pripojiť k spotrebičom na plynné, tekuté, ale aj tuhé palivá. Skladá sa z tvárnic z odľahčeného betónu, čo v značnej miere uľahčuje a urýchľuje jeho montáž. V prípade, že vás svojimi vlastnosťami presvedčí kondenzačný kotol a rozhodnete sa pre tento spôsob vykurovania, investujte do komína Icopal Wulkan C-SPS/k. Jeho súčasťou je špeciálna šamotová vložka určená výhradne pre kondenzačné kotle. Komínové systémy Icopal Wulkan sú jediným kompletným riešením na trhu, ktoré ponúkajú hotové celofarebné nadstrešné dekor elementy so vzhľadom tehly. Použitie týchto elementov zabezpečí rýchlu a ľahkú montáž, optimálnu statiku celého komína a ušetrí čas a peniaze na omietnutie či vonkajšie obloženie komínového systému. Keďže dodanie tovaru je veľmi rýchle, komíny Wulkan môžete mať postavené už do týždňa.


K novému domu kvalitný komín

K novému domu kvalitný komín
Icopal a.s.

Pozor na nadnesené záruky 

Vždy kupujte len praxou overené komíny, ktoré spĺňajú bezpečnostné parametre a na ktoré dostane od výrobcu adekvátnu dĺžku záruky. Spoločnosť Icopal nepatrí k začiatočníkom, pretože na konte má už množstvo postavených komínov. Aj z toho dôvodu vám v rámci Osobnej záruky kvality môže na všetky komínové systémy Icopal Wulkan poskytnúť predĺženú záruku v trvaní až 30 rokov. Aby ste ju získali, musíte sa do 45 dní od nákupu komína zaregistrovať na stránke www.zaruky.icopal.sk a vyplniť príslušný formulár. Komín však musí byť postavený v súlade s podmienkami stanovenými výrobcom a podľa montážneho návodu spoločnosti Icopal. 

V rámci jarnej akcie si teraz môžete kúpiť jednoprieduchový komínový systém Cl 200/90 eko s dvojitou tepelnou izoláciou výšky 6,20 m za 510 eur a dvojprieduchový komínový systém Cl 200/90 eko a Cl 160/90 eko s dvojitou tepelnou izoláciou výšky 6,20 m za 960 eur. Viac informácií nájdete na www.kominy.icopal.sk.

Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: komín
Zdieľať článok