Novinka: Strešná krytina Lindab Click SRP s vrstvou Sound Control

24. 03. 2016
Zdieľať

V dnešnej novodobej architektúre moderných stavieb, či rekonštrukcií budov sú čoraz viac populárne a navrhované drážkové alebo falcované strešné krytiny. Takáto strešné krytiny sa radia medzi spoľahlivé, trvácne, univerzálne a vďaka svojmu tvaru, aj nadčasové. Medzi takéto strešné krytiny sa nepochybne radí aj strešná krytina Lindab Click SRP.

Krytina Lindab Click SRP vychádza z tvaru falcovanej krytiny. Už jej názov napovedá, že ide o stavebnicový klik systém, čo v praxi znamená značnú úsporu času a v neposlednom rade aj financií. Táto krytina je výnimočná tým, že je vyrábaná a dodávaná už s vyprofilovaným falcom a požadovanou dĺžkou, podľa vašej strechy, takže jednotlivé pásy jednoducho spojíte a zakliknete. Okrem toho, každý pás tejto krytiny má po celej svojej dĺžke vyrazený otvorov pre skrutky. Tie sú prekryté ďalším pásom krytiny SRP Click, takže obava z perforácie plechu, či viditeľných skrutiek na streche je zbytočná. 


Novinka: Strešná krytina Lindab Click SRP s vrstvou Sound Control

1734447
Lindab, a.s.

 

Asi jedinou slabinou a zároveň prirodzenou vlastnosťou všetkých drážkových plechových krytín na trhu, je zvýšená hlučnosť, či vibrovanie plechu v prípade silnejšieho vetra alebo dažďa, čo môže niektorých zákazníkov od kúpi takéhoto typu strešnej krytiny odradiť. Spoločnosť Lindab, ako popredný svetový výrobca predajca strešných systémov z prvotriednej švédskej ocele, prichádza s novinkou pri drážkovej strešnej krytiny SRP Click, ktorá  zlepšuje jej vlastnosti. Na prianie zákazníkov je možné pri výrobe krytiny na spodnú stranu naniesť špeciálnu plstenú vrstvu Sound control, ktorej výsledkom je účinný spôsob redukcie vibrácií a hlučnosti spôsobených pri silnejšom vetre či daždi. Navyše, má tento materiál antikondenzačnú schopnosť, čo zabraňuje vytváraniu kondenzu na spodnej strane krytiny. 


Novinka: Strešná krytina Lindab Click SRP s vrstvou Sound Control

1734453
Lindab, a.s.

 

Ďalším účinným spôsobom pre zmenšenie plochy pre rezonanciu a minimalizovanie hlučnosti na krytine je aplikácia dvojice pozdĺžnych prelisov s označením DN, po celej dĺžke pásu krytiny. Okrem toho, že strecha vyzerá moderne, krytina je spevnená a na ploche strechy zabezpečí rovinný vzhľad. DN prelisy nájdu svoje uplatnenie aj pri montáži, pretože samotná krytina je pevnejšia a lepšie manipulovateľná.

Strešná krytina Lindab SRP Click je výnimočná aj vo svojej univerzálnosti. Či ju použijete na streche alebo ako riešenie na fasády, vždy vyzerá dokonale.


Novinka: Strešná krytina Lindab Click SRP s vrstvou Sound Control

1734449
Lindab, a.s.

Výhody strešnej krytiny Lindab SRP Click
•  Krytina je bez viditeľných kotviacich skrutiek – skrutky sú prekryté pásom krytiny 
•  Vyrobená z pravého švédskeho plechu
•  Rýchla a jednoduchá montáž
•  Prepracovaný tvar zámku bráni možnosti neskoršieho odpojenia jednotlivých pásov krytiny. Tento protichodný spoj spoľahlivo „zamkne“ a zabezpečí krytinu proti akémukoľvek náhodnému pohybu či pootvoreniu zámku. 
•  Korektná záruka od 15 do 30 rokov,  v závislosti od povrchovej úpravy
•  Aplikácia na strecha je možná už od sklonu 7°
•  Nízka hmotnosť (5kg/m2) nezaťažuje krovy
•  Je vhodná na rekonštrukciu, novostavby a tiež fasády


Novinka: Strešná krytina Lindab Click SRP s vrstvou Sound Control

1734525
Lindab, a.s.

 
V prípade záujmu, prípadne potreby ďalších informácii nás neváhajte kontaktovať na:

Lindab a.s. – výrobný závod
Jamník 278 | 053 22 Jamník | info@lindab.sk | 053/417 62 20 – 30 | www.stresnysystem.sk

 

Kategória: Strecha, podkrovie
Zdieľať článok

Diskusia