Zdroj: Terran.sk

Od klasiky až po moderné: vyberte si dokonalý štýl strechy pre svoj domov

31. 05. 2023 Zdieľať

Staviate alebo prerábate svoj dom a stále si nie ste istý tým, akú strešnú krytinu si zvoliť? Ako si vybrať tú správnu krytinu tak, aby spĺňala vaše požiadavky, slúžila vám mnohé roky a zároveň vyzerala dobre?

V prvom rade je dôležité určiť si, či chcete mať na svojom dome klasickú strechu alebo modernejšiu. Aké sú však medzi nimi rozdiely a aké škridle sa k takýmto strechám hodia? Prejdeme si zopár typov v nasledujúcom článku.

Sedlová strecha

Sedlová strecha je jedným z najpopulárnejších a zároveň najznámejších typov. Pozostáva z dvoch šikmých strán, ktoré sa na hrebeni v strede stretávajú. Ide o typ, ktorý je vhodný na zrážanie dažďovej vody či snehu a je ideálny v oblastiach so silnými a častými zrážkami.

Skvelou voľbou pri sedlovej streche je krytina od Terranu z produktovej línie Synus, ktorá ponúka široký výber farieb. V rámci tejto produktovej línie máte na výber viacero farebných variantov. Vybrať si môžete z farieb ako medená hnedá, červená, čierna, mocca, merlot, korall alebo carbon.

dom s čiernou škridlovou strechou

Čierna škridla Synus Zdroj: Terran.sk

Valbová strecha

Tento štýl strechy sa vyznačuje štyrmi šikmými stranami, ktoré sa stretávajú na hrebeni v strede. Valbová strecha je vhodná pre oblasti v ktorých je častejší silný vietor, pretože je stabilnejšia ako iné strechy.

Pri týchto typoch striech sú ideálnymi strešnými krytinami klasické vlnité škridle, napríklad produktová línia Danubia, ktorá sa vyrába priamo na Slovensku. Danubia okrem iného ponúka široké množstvo farebných prevedení, ako klasickú tehlovočervenú, korall alebo merlot.

Ďalej si môžete vybrať aj tmavohnedú, mocca, space, moon a stále viac obľúbenú antracitovú, carbon, ale aj čiernu. Vďaka širokému výberu farieb si určite každý nájde svojho favorita.

škridla Danubia tehlová

Tehlovočervená škridla Danubia Zdroj: Terran.sk

Skvelý tip

Pre klasický štýl strechy môže byť skvelou voľbou aj produktová línia Coppo (pozri titulné foto), najmä s klasickou antickou červenou, ktorá vás svojou formou a farbou prenesie do slnečného Stredomoria. Zároveň ide o produktovú líniu ktorá sa vyznačuje špeciálnou dvakrát ošetrenou povrchovou úpravou. Okrem antickej červenej je tento typ škridly dostupný aj vo variantoch Modena a Ferrara.

Manzardová strecha

Ide o kombináciu plochého vrcholu so šikmými stranami. Tento štýl je ideálnym riešením na pridanie ďalšieho obytného priestoru, akým môže byť podkrovie, spálňa či voľnočasový priestor.

Pri tomto type strechy sa môže využívať produktová línia Zenit od Terranu. V kombinácii s tmavými farbami moon, grafit, carbon, granit či onyx vytvára skutočne skvelý dojem.

manzardová strecha s tmavou škridlou

Škridla Zenit moon Zdroj: Terran.sk

Pultová strecha

Aktuálne veľmi populárna pri kombinovanom a zároveň modernom štýle je pultová strecha. Ide o jednoduchú konštrukciu s jedným sklonom.

rodinný dom

Škridla Danubia carbon. Zdroj: Terran.sk

Tento typ strechy sa využíva pri moderných stavbách, ale aj pri prístreškoch. V kombinácii s produktovou líniou Zenit alebo Danubia môže vytvoriť celkový vzhľad skutočne moderný dojem.

Text: Viktória Čierniková
Zdroj: PR článok Terran Slovakia s.r.o.

Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: pultová strecha sedlová strecha šikmá strecha škridly
Zdieľať článok