Zdroj: Wienerberger

Prečo si vybrať keramickú strešnú krytinu?

20. 09. 2021 Zdieľať

Výber strešnej krytiny je rozhodnutie na celý život. Akú krytinu si zvoliť? Už sa nemusíte obmedzovať a hľadať alternatívu medzi kvalitou a cenou. Výbornou voľbou je pálená strešná krytina.

Keramická strešná krytina má výborné vlastnosti, ale súčasne dokáže pozdvihnúť estetickú stránku domu so šikmou strechou. Ocenia ju tí, ktorí preferujú tradičný vzhľad domu, ale vynikne aj na modernej novostavbe. Použiť ju navyše možno aj pri rekonštrukcii domu. Aké sú teda dôvody, prečo si zvoliť strešnú krytinu Tondach?

Rodinný dom s krytinou od prestížneho štúdia F.A.Porsche

Krytina Tondach V11 navrhnutá prestížnym Studio F.A. Porsche. Zdroj: Wienerberger

Dlhovekosť škridly a záruka 33 rokov

Správne zhotovená strecha s pálenou krytinou vydrží celé generácie, a to vďaka precíznemu spracovaniu škridly. Jej overená životnosť je až 100 rokov bez akejkoľvek údržby. Na funkčnosť keramickej strešnej krytiny sa vzťahuje záruka 33 rokov. Táto garancia je však podmienená zabezpečením správneho odvetrávania strešného plášťa. Venujte teda pozornosť dodržaniu stanoveného počtu odvetrávacích prvkov uvedených v technickom liste. Aby však strecha bola funkčná a krásna po celý ten čas, vyhnite sa kúpe lacnejších strešných doplnkov. Bezproblémové fungovanie strechy počas celej živnosti poistite systémovým príslušenstvom.

Rodinný prízemný rodinný dom s hnedou strechou

Overená životnosť pálenej krytiny je až 100 rokov. Tondach ponúka na jej funkčné vlastnosti záruku 33 rokov. Zdroj: Wienerberger

Keramická krytina zvyšuje komfort bývania

Ďalším dôvodom, prečo si zvoliť keramickú krytinu Tondach je to, že škridly sú 100 % z prírodného materiálu bez chemických prísad. Vyrábajú sa len z hliny a vody, ktoré sú pri teplote 1 000 °C za prístupu vzduchu vypálené na vysoko odolnú krytinu do akéhokoľvek počasia. Prírodný materiál zabezpečuje najvyššiu kvalitu bývania. Keramická škridla prirodzene dýcha, rýchlo sa vysúša, a tým zabraňuje tvorbe plesní. Škridla má navyše európsky certifikát kvality „Natureplus“. Udeľuje sa produktom, ktoré prispievajú k zdravému bývaniu a podieľajú sa na zlepšení vnútornej klímy.

RD / Drevenice Lazisko

Zdroj: Wienerberger

Odolnosť a pevnosť pálenej škridly

Pálená škridla sa vyznačuje výbornými vlastnosťami, medzi ktoré patrí aj odolnosť voči vonkajším vplyvom. Vďaka špeciálnej povrchovej úprave je odolná proti kyslým dažďom, UV žiareniu, poveternostným vplyvom, ohňu, mrazu, machom, lišajníkom i vtáčiemu trusu. Škridla Tondach navyše pomáha udržať pod strechou príjemnú klímu. V lete nedochádza k prehrievaniu interiéru, v zime zas chráni pred extrémnymi vplyvmi počasia. Vyniká tiež veľmi vysokou mechanickou pevnosťou – strecha sa dokáže vysporiadať aj s väčšou váhou snehu či krupobitím. Eliminuje tiež problém s hlučnosťou pri silnom daždi.

Letecký pohľad na rodinný dom s červenou strechou

Škridla pomáha udržať pod strechou príjemnú klímu. Vyznačuje sa navyše výbornou odolnosťou proti vonkajším vplyvom. Zdroj: Wienerberger

Farebná stálosť bez dodatočnej údržby

Keramická krytina predstavuje nekonečnú škálu možností pre modernú, funkčnú a hlavne kvalitnú strechu, ktorá zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti. Viete s ňou docieliť nadčasový, ale i tradičný vzhľad. Hodí sa pre klasické bungalovy, moderné novostavby i malé vidiecke domčeky. Zapadne do horského prostredia, ale pokojne ju môžete využiť aj na strechu domu v južnejších častiach krajiny s množstvom slnka. Existuje bohatá ponuka tvarov, farieb a povrchových úprav, z ktorej si každý vyberie tú sebe najbližšiu. Škridla Tondach navyše nikdy nevybledne. Kvalitné prírodné pigmenty a náročná technika vypaľovania garantujú farebnú stálosť bez dodatočnej údržby. Krytina si trvalo zachová sýtosť, charakter a intenzitu pôvodného farebného odtieňa.

Rodinný dom s prístreškom

Škridla Tondach sa vyznačuje stálofarebnosťou bez dodatočnej údržby. Na výber je široká ponuka farieb a tvarov. Zdroj: Wienerberger

Rýchlosť kladenia škridly na strechu

Tondach zákazníkom ponúka tiež nadštandardnú službu – špecialistu na strechy. Ten vás bezplatne navštívi doma, poradí s výberom konkrétneho typu škridly, vypočíta spotrebu materiálu a poradí tiež firmu v regióne, ktorá vám pomôže s realizáciou strechy. Kladenie škridly na strechu je rýchly a jednoduchý proces vďaka variabilnému latovaniu. Posuvné škridly umožňujú nenáročné a rýchle kladenie, pri rekonštrukcii nie je potrebná výmena latovania.

Viac na www.wienerberger.sk

Zdroj: PR článok Wienerberger s.r.o.

Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: keramická strešná krytina keramické škridly krytiny pálená škridla škridly strešné krytiny Wienerberger
Zdieľať článok
Ako na bezpečné odstraňovanie azbestu: Prečo je nebezpečný, kde sa s ním stretneme a čo obnáša demontážUrob si sám

Ako na bezpečné odstraňovanie azbestu: Prečo je nebezpečný, kde sa s ním stretneme a čo obnáša demontáž

Trend svojpomocne namontovanej fotovoltiky na balkóne: Prečo vám za ňu hrozí pokuta?ASB.sk

Trend svojpomocne namontovanej fotovoltiky na balkóne: Prečo vám za ňu hrozí pokuta?

Rýchla klasika, ktorú do Vianoc s prehľadom stíhate: Linecké kolieska s mletými mandľamiUrob si sám

Rýchla klasika, ktorú do Vianoc s prehľadom stíhate: Linecké kolieska s mletými mandľami

Darujte na Valentína originálne srdce: Vlastnoručne upečená citrónová torta osvieži každý vzťahUrob si sám

Darujte na Valentína originálne srdce: Vlastnoručne upečená citrónová torta osvieži každý vzťah