Škridla Figaro 11 od Tondachu zabodovala na veľtrhu Coneco 2016

26. 05. 2016
Zdieľať

Na tohtoročnom veľtrhu CONECO/RACIOENERGIA 2016 vybrala odborná porota spomedzi noviniek vystavovateľov najlepšie výrobky. Ocenenia sa dočkal aj exponát Figaro 11, posuvná škridla vystavovateľa TONDACH Slovensko.

Výrobca Figara 11 – TONDACH Česká republika získal Čestné uznanie CONECO 2016, za kreatívny prístup k vývoju inovácií vlastných výrobkov, za dosiahnutie výborných technických parametrov keramickej krytiny, kvalitu jej povrchovej úpravy a variabilnosť použitia.

Produktový manažér Tondach Slovensko, s.r.o., Peter Šebeňa k tomu hovorí „O pálenú škridlu Figaro sme zaznamenali veľký záujem už vlani, hneď po jej uvedení na slovenský trh. Táto plochá pálená strešná škridla plne zodpovedá dnešnému trendu, pretože má jednoduchý moderný dizajn a čisté línie. Vďaka výrobe v Hraniciach na Morave je teraz cenovo oveľa výhodnejšia, než keď sa vyrábala v Rakúsku a je aj ľahko dostupná. Číslo 11 symbolizuje počet škridiel, ktorý je potrebný na pokrytie 1 m2. Figaro 11 je moderná plochá škridla v minimalistickom štýle, vhodná na všetky druhy domov, ako na novostavby tak aj na rekonštrukcie bez prípadnej zmeny latovania. V ponuke je v 5 odtieňoch. Popri prírodnom prevedení sú k dispozícii aj engoby – červená, hnedá a čierna. Tento rok sa ponuka rozšírila aj o glazúru Amadeus čiernej farby.“


Škridla Figaro 11 od Tondachu zabodovala na veľtrhu Coneco 2016

1772639
TONDACH SLOVENSKO, s.r.o.

Krytina FIGARO 11 je posuvná a ľahko sa kladie. Výsledkom je rovná a hladká štruktúra strechy. Škridla má drážky vo vertikálnom aj horizontálnom smere, ktoré aj v náročných klimatických oblastiach zaisťujú bezpečnú ochranu podstrešia. Pokrytie strechy je jednoduché, kvalitné a bezpečné vďaka širokému rozsahu posuvu až o 4,5 cm. Škridla má celkovú šírku 27,7 cm, celkovú dĺžku 47 cm, kryciu dĺžku 34 – 38,5 cm, hmotnosť 4,1 kg/ks, spotrebu na 1 m2 od 10,9 ks (odtiaľ názov Figaro 11). Používa sa pre minimálne sklony strechy – bezpečný sklon je od 30°, s tesným podstreším od 24°, s vodotesným podstreším od 20°.


Škridla Figaro 11 od Tondachu zabodovala na veľtrhu Coneco 2016

1772637
TONDACH SLOVENSKO, s.r.o.

Výrobky Tondach sú vyrábané z prírodných materiálov, ktoré dávajú priestor na zdravý život a zdravé bývanie. Vypaľujú sa pri teplotách nad 1000 °C, takže každá škridla je maximálne odolná voči poveternostným vplyvom. Preto firma poskytuje na svoje výrobky až 33 ročnú záruku. Pritom overená životnosť dosahuje až 100 rokov. Škridly časom nevyblednú, ale zachovávajú si svoj farebný odtieň. Sú odolné voči kyslým a zásaditým látkam, majú ideálnu hmotnosť a vysokú pevnosť keramického materiálu. Dvojité hlavové a bočné drážky škridiel zabezpečujú dokonalú ochranu aj pred extrémnymi výkyvmi počasia. Tondach je dodávateľom nielen pálenej keramickej škridly, ale aj originálneho systémového riešenia pre novostavby a rekonštrukcie s kompletným keramickým i nekeramickým príslušenstvom. Výrobky sú dostupné na 154 predajných miestach po celom Slovensku.

Viac informácií na www.tondach.sk a www.tondach.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Tondach Slovensko, s.r.o.

Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: škridla strešná krytina
Zdieľať článok

Diskusia