Tradičná, ale pritom moderná a odolná strecha

28. 05. 2018 Zdieľať

Falcovaná krytina je rokmi overený spôsob bezpečného zastrešenia, vhodná do náročných oblastí, skúšaných nástrahami prírody. Jej bezúdržbová forma sa presadzuje aj na moderných stavbách a v meste.

Elegantný vzhľad, veľký výber  farieb a dlhá životnosť predurčujú falcovanú krytinu Lindab Seamline na široké využitie.  

Táto strešná krytina, si zachováva princíp falcovanej krytiny.  Spočíva v súvislých oceľových pásoch kladených od odkvapu k hrebeňu, spojených dvojitou stojatou drážkou (falcom). Patrí medzi jediný typ krytiny, ktorý sa nekotví v ploche, čím je absolútne nepresiakavý a patrí k najbezpečnejším typom strešných krytín

Bezpečná montáž

V minulosti sa falcované krytiny tešili veľkej obľube, avšak spôsob kotvenia, bol klasickými klincami, čo dlhším pôsobením poveternostných vplyvov, mohlo ovplyvniť bezpečnosť celej strechy. Dnes je spôsob kotvenia k strešnej konštrukcii – debneniu pomocou špeciálnych pevných a klzných príponiek. 

Stojatá drážka (falc) má výšku 25 mm a je vytvorená sfalcovaním (spojením) dvoch plechových pásov špeciálnym falcovacím strojom. Takéto spojenie zabezpečuje absolútnu nepriepustnosť spoja, a to aj v prípade snehovej pokrývky.


Tradičná, ale pritom moderná a odolná strecha

2186251
Lindab a.s.

 
Materiál a jeho vlastnosti


Tradičná, ale pritom moderná a odolná strecha

2186249
Lindab a.s.

Vstupné materiály, ktoré sa používajú pri ich výrobe majú extra mäkké jadro plechu. To sa vyznačuje vynikajúcou tvárnosťou a spracovateľnosťou, čím je plech vhodný na falcovanie, zložité dvojité ohyby stojatej drážky alebo komplikované detaily striech. Takéto vlastnosti ocenia najmä šikovné ruky majstrov.  Ponuku Lindab tvorí 6 rôznych materiálov vhodných na falcovanie ( s označením FOP – classic, premium matt, elite a s označením PLX – elite a durafrost. Škálu materiálov uzatvára klasický hliník v prémiovej rade classic matt.)  


Tradičná, ale pritom moderná a odolná strecha

2186255
Lindab a.s.

Novinka nie len pre majstrov

Pre uľahčenie a urýchlenie montáže sme zaradili do našej ponuky Novinku Clipdriver. Je to automatický nástroj pre montáž príponiek na falcované krytiny. Jednotlivé príponky, ktorými si celá strecha kotví sú umiestnené na páse, ktorý sa vkladá do clipdrivera. Montáž jednej príponky tak trvá 2 sekundy, takže značne ušetrí váš čas, financie a v neposlednom rade aj váš chrbát.


Tradičná, ale pritom moderná a odolná strecha

2186253
Lindab a.s.

Výnimočná krytina

Lindab Seamline si zachováva svoju univerzálnosť aj vďaka tomu, že je aplikovateľná už od sklonu strechy 5°.  Na takto nízky sklon striech je vhodných len málo typov strešných krytín. Svojím štýlom je však dokonalá a vhodná k moderným novostavbám, ale rovnako dokáže očariť a prekvapiť aj na starších objektoch a dodá celej stavbe vidiecky štýl. 

14 rôznych farebných materiálových prevedení robí ponuku Lindab naozaj pestrú, takže si bez kompromisov dokážete zvoliť to najlepšie pre vašu strechu a súčasne splní aj vaše predstavy o farbe. 


Lindab Seamline je strešná krytina s vkusom

Lindab Seamline je strešná krytina s vkusom.
Lindab a.s.


Lindab Seamline je strešná krytina s vkusom

Lindab Seamline je strešná krytina s vkusom

Ak Vás táto krytina zaujala, neváhajte nás kontaktovať na bezplatnéj info linke 0800 124 944 a my Vám radi vypracujeme cenovú ponuku ZADARMO

Pozrite si našu kompletnú ponuku

V prípade záujmu, prípadne potreby ďalších informácii nás neváhajte kontaktovať na:

Lindab a.s. – výrobný závod

Jamník 278 | 053 22 Jamník | info@lindab.sk | 053/417 62 20 – 30 | www.stresnysystem.sk 

ZDROJ: PR článok spoločnosti Lindab a.s.

Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: strecha strešné krytiny
Zdieľať článok