Zdroj: Möbelix

Ako si postaviť dekoratívny krb?

26. 01. 2021 Zdieľať

Vytvára teplo a do každej miestnosti prináša obzvlášť útulnú atmosféru. Bez ohľadu na to, či sa používa na kúrenie, alebo ako dekoratívny doplnok interiéru, vždy vyzerá mimoriadne pôvabne.

Ak si z rôznych dôvodov nemôžete nechať zabudovať skutočný krb, máme pre vás návod, ako si pomocou niekoľkých jednoduchých políc a montážneho lepidla môžete za chvíľku postaviť krb, ktorý bude slúžiť aspoň ako dekorácia.

Radí Ivona z Möbelixu
profesionálna dizajnérka

Krb najlepšie vynikne, ak ho umiestnite úplne k stene a odstránite prípadnú soklovú dosku. Potom ho už len vyzdobte sviečkami, lampiónmi a inými doplnkami.

Budete potrebovať

  • Nástenná polica s rozmermi 40 × 240 × 1 000 mm (3 ks)
  • Nástenný regál s rozmermi 160 × 230 × 380 mm (4 ks)
  • Doska s rozmermi 310 × 1 130 mm (1 ks)
  • Štuková či dekoračná lišta z penového polystyrénu (20 × 75 × 75 mm)
  • Inštalačné lepidlo
  • Akrylová farba
  • štetec alebo maliarsky valček
  • pílka
Výroba základne krbu

Zdroj: Möbelix

Základňa krbu. Tvoriť ju bude nástenná polica s rozmermi 40 × 240 × 1 000 mm, na ktorú po oboch stranách nalepíte štyri nástenné regály s rozmermi 160 × 230 × 380 mm. Dbajte na to, aby uzavreté zadné steny políc smerovali k sebe. Diely lepte montážnym lepidlom. Ľahko sa nanáša a pomocou špachtle sa dá rozotrieť aj na väčšiu plochu.

Vrchná časť krbu

Zdroj: Möbelix

Vrchná časť. Keď máte všetky štyri police umiestnené na svojom mieste a prilepené, vezmite si dve nástenné police (alebo dosky) s rovnakými rozmermi, ako má základňa. Budú tvoriť vrchnú časť krbu. Na prilepenie opäť použite montážne lepidlo.

Dekoračná lišta

Zdroj: Möbelix

Dekoračná lišta. Skôr ako ju začnete rezať, vymerajte a zaznačte na nej požadované uhly, pod akými ju treba narezať na tri časti. Následne ich primerajte ku krbu tak, aby ste vedeli určiť, akú veľkú vrchnú dosku vyrezať.

Vrchná doska krbu

Vrchná doska. Zdroj: Möbelix

Vrchná doska. Mala by sedieť presne k narezaným lištám. V našom prípade má teda rozmery 310 × 1 130 mm. Zlepované diely opäť nechajte dobre zaschnúť, aby bol krb pripravený na jemné náterové práce.

Tmelenie a náter krbu

Zdroj: Möbelix

Tmelenie a náter. Spoje vyhlaďte tmelom a celý krb natrite bielou akrylovou farbou. Môžete popustiť uzdu svojej fantázii. Možnože krbová rímsa vo farbe dreva alebo v čiernej farbe zapadne do vášho bytu ešte lepšie.Hneď ako farba dobre zaschne, krb je hotový a môžete ho dať na vhodné miesto v obývacej izbe.

Dekoratívny krb

Hotovo! Zdroj: Möbelix

Prečítajte si tiež
Vhodným výberom textílií dodáte interiéru jedinečnú atmosféru

Naše tipy

Nástenná polica

Nástenná polica

Zdroj: Möbelix

Vďaka jej jednoduchému dizajnu ju môžete použiť na zhotovenie dekoratívneho krbu alebo čokoľvek iné. Jej rozmery sú 1 000 × 44 × 240 mm (š/v/h). Cena je od 21,95 €

Nástenná polica Lemon

 

Nástenná polica Lemon

Zdroj: Möbelix

Ďalší komponent, ktorý sa vám zíde na výrobu krbu. Polica je vyhotovená z kompozitného dreva v bielej farbe. Celkové rozmery sú 380 × 226 × 160 mm (š/v/h).
Cena je od 22,95 €

Oválna sviečka Ruth

Oválna sviečka Ruth

Zdroj: Möbelix

Ku krbu sa vám hodia aj sviečky v rôznych veľkostiach a farbách od bielej, staroružovej až po rôzne odtiene hnedej či zelenej.
Cena je od 9,99 €

Všetky produkty môžete kúpiť na www.moebelix.sk

Zdroj: PR článok Moebelix

Kategória: Dekor
Tagy: interiérové doplnky kozub
Zdieľať článok