Zdroj: ROMOTOP spol. s r. o.

Celokeramické krbové kachle – klasika na chalupu aj do rodinného domu

24. 08. 2021 Zdieľať

Krbové kachle Romotop prinesú do vášho domova nielen vrelú atmosféru, ale aj istotu. Nové kachle SIENA N 01 sú koncipované ako celokeramické, čo znamená, že keramické kachle sú hlavným materiálom, ktorý udáva ich jasný dizajnový smer a funkčnosť. Vyniknú v širokej škále klasických interiérov či už domov, alebo chalúp.

Robustnejší kachľový sokel, elegantne zaoblené tvary a celková rozmerová vyváženosť dávajú týmto kachliam osobitý štýl. Na výber sú potom tri odtiene lesklých glazúr – pre krbové kachle tohto typu najžiadanejšie. Sú vhodné aj do nízkoenergetických stavieb.

Krbové akumulačné keramické kachle

Zdroj: ROMOTOP spol. s r. o.

Primárny a sekundárny prívod vzduchu sa ovláda komfortne jediným ovládacím prvkom. Vďaka centrálnemu prívodu externého vzduchu (CPV) do kúreniska nie je spotrebovaný kyslík z interiéru, ktorý doma dýchate. Tento systém preto pomáha vytvárať pohodlnejšie bývanie nielen vám, ale aj vašim domácim maznáčikom a rastlinám. Čo sa týka riešenia odvodu spalín, štandardne je možné zapojenie dymovodu na vrchnú alebo aj zadnú časť kachlí, a to podľa konkrétnych možností v mieste inštalácie.

Pri pohľade na plápolajúce plamene vás nebudú vyrušovať žiadne nečistoty, pretože sklo dvierok sa samo omýva vďaka sekundárnemu prívodu vzduchu. Spaľovacia komora je vyložená šamotovými tvarovkami, ktoré udržia potrebnú teplotu vnútri kúreniska a zároveň ochránia kovové časti vnútri kachlí. Akumulačná schopnosť týchto kachlí je umocnená tým, že sú celé obložené keramickými kachľami. Príjemné sálavé teplo je tak stále na dosah, aj keď už v kachliach nekúrite.

Česká spoločnosť Romotop je európskym lídrom vo výrobe krbových kachlí a krbových vložiek.

Zdroj: PR článok ROMOTOP spol. s r. o.

Kategória: Energia
Tagy: akumulačné vykurovanie keramika kozub kozubové kachle sálavé vykurovanie vykurovacie systémy
Zdieľať článok