IKEA Bratislava prichádza s unikátnou kolekciou ÅTERSTÄLLA

30. 10. 2019 Zdieľať

Po úspešnej službe Druhý život nábytku prichádza IKEA na Slovensku s projektom Druhý život látkam. Obľúbená spoločnosť tak urobila v rámci svojej udržateľnej stratégie ďalší krok v znižovaní odpadu. Upcyklovaná kolekcia ÅTERSTÄLLA vznikla zo zostatkových látok z obchodného domu, ktoré by inak skončili v koši.

Kolekcia jedinečných kúskov vznikla pod rukami zručných ľudí s mentálnym a kombinovaným postihnutím z chránenej dielne Domu Svitania v Jakubove. Tí pretvorili nepotrebné zvyšky látok na užitočné veci, ktoré si nájdu miesto v každej domácnosti. IKEA tak prináša zákazníkom jedinečnú kolekciu a zároveň prispieva k vytváraniu lokálnych a zmysluplných pracovných príležitostí pre ľudí so znevýhodnením. „Sme veľmi vďační, že nás IKEA Bratislava oslovila. Je pravda, že pre ľudí s mentálnym postihnutím sa ťažko hľadá práca, aj napriek tomu, že sú veľmi precízni a šikovní. Vďaka tejto spolupráci máme pocit istoty, vieme, že budeme mať prácu,“ hovorí Marta Prochyrová, riaditeľka chránenej dielne Dom Svitania.


IKEA Bratislava prichádza s unikátnou kolekciou ÅTERSTÄLLA

2508205
IKEA a.s.

Limitovaná kolekcia ÅTERSTÄLLA obsahuje osem výrobkov. Na ich výrobu sa použili rôzne zostatkové látky, vďaka čomu je každý jeden kus originál. Zákazníci si tak majú možnosť zakúpiť poťah na vankúš, zástery, podložky na pláž, či napríklad obal na notebook, ktorý bude unikátny, no zároveň kúpou novej kolekcie podporia lokálnu chránenú dielňu Dom Svitania. „Chceli sme vdýchnuť nový život nepotrebným látkam a zmeniť ich na niečo jedinečné a užitočné. Našli sme šikovných ľudí, ktorí nám s tým napriek svojmu hendikepu pomohli. Veríme, že sa naša nová kolekcia, ktorá v sebe nesie sociálne a environmentálne posolstvo, bude zákazníkom páčiť,“ hovorí Martina Hlisnikovská, marketing sustainability coordinator IKEA Bratislava.


IKEA Bratislava prichádza s unikátnou kolekciou ÅTERSTÄLLA

2508199
IKEA a.s.

Okrem nového projektu Druhý život látkam spustila IKEA Bratislava minulý rok službu Druhý život nábytku, vďaka ktorej môže nepotrebný nábytok IKEA v domácnostiach nájsť využitie u nového majiteľa, a dostať tak šancu na nový život. IKEA už niekoľko rokov ponúka aj službu Odvoz a ekologicky šetrná likvidácia. V rámci tejto služby si zákazník môže pri objednaní dopravy nového nábytku zaistiť odvoz a ekologickú likvidáciu svojho starého nábytku (napr. matrace, pohovky, kuchyne, atď.).

Kolekciu ÅTERSTÄLLA si môžete kúpiť v obchodnom dome IKEA Bratislava od 22. októbra 2019. 

ZDROJ PR článok spoločnosti IKEA

Kategória: Dekor
Zdieľať článok