Ako zvoliť vhodný koberec a oživiť miestnosť?

27. 04. 2021
Zdieľať

Okrúhly, hranatý, chlpatý, jemný, farebný. Druhov je nespočetne veľa, ale ako vybrať ten ideálny?

Koberec ako dominanta

Ak máte novú obývačku, ktorá ešte nemá doplnky či tapety, začnite kobercom. Je dobre známe, že kúpa doplnkov, ladenie vankúšov a obrazov trvá aj roky. Koberec je však rýchly a príjemný štart. Do prázdnej a monotónnej obývacej izby zvoľte väčší koberec. Snažte sa, aby všetky nožičky pohoviek boli na koberci. To vám zaistí pohodlie a teplo pod nohami pri sedení. Najlepšou voľbou na spestrenie priestoru je takzvaný marocký koberec. Z jeho farebných variácií si zaručene vyberiete.

marocké koberce

Zdroj: istock.com

marocký koberec

Zdroj: istock.com

Okrúhly koberec do jedálne

Okrúhly jedálenský stôl a okrúhly koberec. Kombinácia, ktorá nikdy nesklame. Pre dokonalú kompozíciu zvoľte nad stôl kruhovú lampu a z vášho nudného jedálenského kúta sa stane dokonale vyvážený dizajnový kúsok. Materiál a farebnosť premyslite dopredu. Koberec by mal byť ľahko čistiteľný v prípade zašpinenia jedlom. Takisto aj jeho farebnosť by nemala byť biela alebo bledá. Myslite aj na to, že keď kúpite hrubý alebo chlpatý koberec, budú sa vám doňho zachytávať nožičky stoličiek.

Prečítajte si tiež
Zatočte so škvrnami na koberci. Ako ich šetrne vyčistiť?
okrúhly koberec

Zdroj: istock.com

okrúhly koberec

Zdroj: istock.com

Mini koberce v kuchyni

Staré mamy poznali tento kúsok už dávno pred nami. Roky zavrhnuté koberčeky do kuchyne sa vracajú na scénu. Jednoduché podlhovasté koberce nielenže oživia vašu kuchyňu, ale ich prítomnosť zaručene oceníte počas dlhého státia pri sporáku alebo dreze. Farebné, vzorované, so strapcami alebo obyčajné. Touto voľbou nemáte čo pokaziť.

koberec v kuchyni

Zdroj: istock.com

koberec v kuchyni

Zdroj: istock.com

Koberec na leňošenie

Či už do obývačky, detskej izby alebo spálne. Ak obľubujete sedieť na koberci, máte malé dieťa alebo jednoducho zbožňujete chodiť bosý, najlepšou voľbou je chlpatý koberec. Jeho výhodou je, že na pohľad vyzerá stále novo a čisto. Pri vysávaní vám dá trošku zabrať, ale zaručene si ho zamilujete. Vašej miestnosti dodá pocit domova a tepla.

Prečítajte si tiež
Pozor na roztoče v domácnosti! Viete, ako sa ich úspešne zbaviť?
chlpatý koberec v spálni

Zdroj: istock.com

koberec v obývacej izbe

Zdroj: istock.com

Prečítajte si tiež
Ako si vybrať vysávač z aktuálnej ponuky a čo robiť, aby vám dobre slúžil

Nina Macáková
Foto: istock.com

Kategória: Doplnky
Tagy: koberce starostlivosť o koberce
Zdieľať článok

Diskusia