Zdroj: Honda

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ – Inteligentné robotické kosačky

28. 11. 2023 Zdieľať

Nové robotické kosačky Honda „Miimo“ určujú štandardy v oblasti štýlu, dizajnu a inovácií. Honda ponúkne šesť nových modelov: HRM1000, HRM1500, HRM1500 Live, HRM2500, HRM2500 Live, HRM 4000 Live, čím rozšíria portfólio produktov HRM40, HRM40 Live a HRM70 Live. Nové modely ponúknu výrazné inovácie v oblasti navigácie, konektivity a senzorov.

Návratová slučka

Nové robotické kosačky HRM1500 až HRM2500 Live sú vybavené návratovou slučkou ktorá zvýši efektivitu navigácie k východiskovým bodom a tiež návrat do dokovacej stanice. HRM4000 disponuje až dvoma návratovými slučkami s rovnakými funkciami. Okrem iného dokážu nové robotické kosačky Honda Miimo prejsť cez úzke prechody (60 cm) a tým sa trávnik udržiava efektívnejšie.

Satelitom podporované funkcie

Modely HRM1500 Live, HRM2500 Live a HRM4000 Live ponúkajú satelitné funkcie, ktoré umožňujú ešte presnejšiu navigáciu. To zahŕňa aj satelitom podporovaný návrat do dokovacej stanice. Táto funkcia umožňuje robotickej kosačke nájsť priamu cestu k dokovacej stanici. Pre lepšiu presnosť sa používa satelitný systém GNSS (Global Navigation Satellite System).

Konektivita

Modely HRM1500 Live, HRM2500 Live a HRM4000 Live ponúkajú integrovanú mobilnú konektivitu pre monitorovanie a ovládanie pomocou vášho smartfónu prostredníctvom zabudovanej TCU, bez ďalších poplatkov. Všetky modely sú navyše vybavené technológiou Bluetooth, ktorá uľahčuje ovládanie a konfiguráciu prostredníctvom vylepšenej mobilnej aplikácie Mii Monitor. Všetky zariadenia je možné monitorovať a ovládať prostredníctvom „fleet manažmentu“.

Reklama na robotickú kosačku Honda.

Zdroj: Honda

Miimo HRM1000

Model HRM1000 je zameraný na používateľov, ktorí hľadajú nekomplikované riešenie starostlivosti o trávnik. Nová robotická kosačka Honda Miimo HRM1000 bola navrhnutá pre zákazníkov s malými až stredne veľkými záhradami, ktorí chcú ťažiť z vynikajúcej terénnej mobility a sklonu až 25 stupňov s rovnakou presnosťou kosenia ako väčšie modely. Jednoduchý a intuitívny displej umožňuje príkazy, ako je funkcia štart/stop. Vďaka Bluetooth je možné zariadenie pripojiť k smartfónu cez aplikáciu Mii Monitor.

Nový dizajn

Druhá generácia robotickej kosačky Honda Miimo nielenže nanovo definuje robotické kosačky s pokročilou navigáciou a konektivitou, ale ponúka aj pôsobivý nový dizajn.

Vďaka novým, tichým nárazovým a zdvihovým senzorom zaisťuje HMiimo plynulejšie a presnejšie kosenie. Model HRM4000 Live sa vyznačuje odolnými a robustnými komfortnými kolesami, a preto je ideálny pre všetky náročné typy terénu. Ostatné nové modely, ako aj predchádzajúce modely môžu byť tiež vybavené komfortnými zadnými kolesami.

Navyše kryt displeja s funkciou „soft open“ (okrem HRM1000) dodáva punc elegancie. Všetky prinášané funkcie zabezpečujú vynikajúci zážitok z robotickej kosačky Honda Miimo, ktorý spája inovácie s odolnosťou pre bezproblémovo udržiavaný trávnik.

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

Citát Makoto Sato, generálny riaditeľ Power Products, Honda Motor Europe

O spoločnosti Honda

Spoločnosť Honda už od roku 1953 vyvíja a vyrába automobily, motocykle, lodné motory, generátori a akumulátorové produkty. Udržateľnosť, spoľahlivosť a kvalita sú základné hodnoty spoločnosti. Technológie Honda majú ľuďom uľahčiť život a chrániť životné prostredie. Spoločnosť v súčasnosti pracuje na elektrifikácii svojho sortimentu a jej cieľom je byť do roku 2050 uhlíkovo neutrálna. Sloganom „How we move you. Create, Transcend, Augment“ Honda podčiarkuje svoje ambiciózne ciele pre budúcnosť mobility.

Viac informácií nájdete na web stránke: Trávnik a záhrada – Honda

Zdroj: PR článok Honda

Kategória: Záhradná technika
Tagy: kosenie mobilná aplikácia robotické kosačky
Zdieľať článok
Vymyslel originálny spôsob, ako uskladniť záhradný nábytok a ušetriť veľa priestoruUrob si sám

Vymyslel originálny spôsob, ako uskladniť záhradný nábytok a ušetriť veľa priestoru

Extenzívna vegetačná strecha v 10 krokochDom z tehly

Extenzívna vegetačná strecha v 10 krokoch

Minulo sa vám pečivo? Upečte si chrumkavú domácu bagetu s orieškami a bylinkovým maslomUrob si sám

Minulo sa vám pečivo? Upečte si chrumkavú domácu bagetu s orieškami a bylinkovým maslom

Majster roka 2023: Detská postieľka v tvare domčekaUrob si sám

Majster roka 2023: Detská postieľka v tvare domčeka