Záhradní kaderníci v akcii

Záhradní kaderníci v akcii

26. 01. 2007
Zdieľať

Aby živý plot svojou hustou hrivou chránil vaše súkromie, aby stromy zdobili záhradu a aby vám kríky neprerástli až k susedom, treba ich pravidelne rezať a strihať. Dôležité je vedieť kedy a čím. S dobre vybratými záhradnými nožnicami, krovinorezom a pílkou dostanete svoju záhradu do tej správnej formy.

Na kry aj kvety…


Záhradní kaderníci v akcii

78178


Záhradní kaderníci v akcii

78174


Motorový plotostrih Stihl HS 45 je určený na ošetrenie drevín. Vďaka jednoduchej obsluhe manipuláciu zvládne aj začiatočník. Predajná cena je 14990 Sk. (Predáva Sténia.)


Nožnice na živý plot Makita UH5550 majú obojstranne brúsený horný nôž, čo dovoľuje robiť rezy do všetkých smerov. Priehľadný kryt chráni ruky pred poranením a súčasne umožňuje kontrolu nožovej lišty. Súčasťou je aj integrovaná rýchlobrzda, ktorá zastaví nože za menej ako 0,5 sekundy. Hmotnosť prístroja je 3,4 kg. Cena je 6390 Sk. (Makita)


Záhradní kaderníci v akcii

78169


Záhradní kaderníci v akcii

78172


Kvalitné záhradné nožnice spoznáte nielen podľa značky, ale aj podľa ergonómie – ich rukoväť je tvarovaná tak, aby sa dokonale prispôsobila vašej ruke. Kalené záhradnícke nožnice s nožmi z ušľachtilej ocele, s hliníkovými ramenami a nastaviteľným kĺbom Gardena BP 50 Premium sú vhodné najmä na kvetiny, mladé výhonky a kry (maximálny priemer strihanej vetvy je 22 mm). Výhodou je, že oba nože možno vymeniť. Cena u predajcu. (Gardena)


Nožnice na živý plot AL-KO HE 500-56 S “Safety” majú okrem bezpečnostnej poistky, oblúkovej rukoväti aj ďalšie plus – bezpečnostný kábel so špeciálnou ochranou z veľmi flexibilného plastového opláštenia. Toto riešenie zabraňuje tomu, aby sa kábel pri práci s krovinorezom dostal medzi zuby nožov a poškodil sa. Dĺžka lišty je 56 cm, možno strihať vetvy s priemerom 14 mm, hmotnosť prístroja je 3,2 kg. Cena je 2790 Sk. (AL-KO)


Záhradní kaderníci v akcii

78170


Ideálny strážca súkromia, ktorý ochráni nielen pred zvedavými očami, ale aj pred vetrom a hlukom – reč je o živom plote. Každý záhradník, ktorý si našiel záľubu v tomto druhu záhradnej “architektúry”, vie, že taký plot si občas vyžaduje úpravu frizúry, a na to treba okrem

iného aj vhodné mechanické nožnice na živý plot. Nožnice Gardena 700 T Comfort sú určené na strihanie vyšších živých plotov. (Gardena)


… na stromy a ich okolieZáhradní kaderníci v akcii

78168

Tip: Záhradný nábytok od výmyslu sveta


Záhradní kaderníci v akcii

78177


Je dôležité, aby záhradné nožnice na konáre mali ergonomicky tvarovanú rukoväť – sú šetrnejšie nielen k vašim rukám a kĺbom, ale túto samozrejmosť určite ocení aj váš chrbát. Nožnice Gardena BL 130 Premium majú vymeniteľné oceľové nože, hliníkové ramená a nastaviteľné kĺby. Cena u predajcu. (Gardena)


Na odstránenie hustej vegetácie v okolí stromov, plotov či živých plotov sú vhodné krovinorezy. Husqvarna 323R váži len 4,5 kg, takže šetrí vaše ruky aj kríže. Súčasťou príslušenstva sú silónová hlava, nôž, popruhy, kanister, chrániče sluchu a vyžínacie lanko Whisper. Cena je 15590 Sk. (Husqvarna)


Záhradní kaderníci v akcii

78176


Záhradní kaderníci v akcii

78171


S praktickým výškovým vyvetvovačom je ošetrovanie stromov bezpečnejšie a súčasne hospodárnejšie. Vodiaca lišta a pílová reťaz na násade umožňujú píliť konáre priamo zo zeme. S teleskopickou vyvetvovacou pílou Stihl HT 75 sa dajú rezať vetvy až vo výške päť metrov. Hmotnosť prístroja je 6,9 kg. Cena 29990 Sk. (Predáva Sténia.)


Pri zrezávaní tenších konárov určite oceníte záhradnú pílku Gardena combisystem, ktorá má špeciálne upravený povrch odolný proti korózii. Dĺžka lišty pílky je 35 cm a spolu s teleskopickou tyčou je ideálnym pomocníkom pri zrezávaní konárov až vo výške päť metrov. Cena u predajcu. (Gardena)


Záhradní kaderníci v akcii

78175


Záhradní kaderníci v akcii

78173


Štvortaktný motor je oveľa tichší ako dvojtaktný – spôsobuje menšie vibrácie a je šetrnejší k životnému prostrediu. Krovinorez Honda UMK 435E je vybavený obojstranným popruhom, ktorý zaisťuje rovnomerné rozdelenie záťaže na ramená a chrbát, ďalej k príslušenstvu patria ochranné okuliare, dva žacie nástroje a kryt. Cena 19490 Sk. (Honda)


Staré a choré stromy, ktoré môžu byť zdrojom nákazy pre ostatné, pomôže zo záhrady odstrániť motorová píla. Hravo si poradí nielen s hrubými konármi, ale aj s kmeňom. Motorová píla Makita DCS3400TH váži len 3,2 kg, dĺžka lišty je 30/35 cm. Cena 17390 Sk. (Makita)
  • Vetvy s priemerom 1,5 cm odstránite bežnými záhradnými nožnicami. Na hrubšie konáre s priemerom do päť centimetrov sú vhodné mechanické pákové nožnice s ergonomicky tvarovanou rukoväťou.
  • Na rezanie konárov nepoužívajte klasické pílky určené na tzv. mŕtve drevo, ktoré máte vo svojej dielni. Pílky na živé drevo stromov a krov majú špeciálne tvarované zuby, vďaka ktorým sa rez rýchlejšie hojí.
  • Pre tých, ktorí neobľubujú prácu vo výškach, sú určené súpravy s teleskopickom tyčou (môžu pozostávať napríklad zo záhradnej rámovej oblúkovej pílky, malých a veľkých nožníc, oberača či pílky na vetvy). Pomocou násady môžete priamo zo zeme orezávať konáre stromu, ktoré sa nachádzajú vo výške päť až sedem metrov (závisí od dĺžky výsuvnej tyče).
Plotostrih vyberajte podľa druhu a veľkosti živého plota. Na drevité živé ploty sú vhodné polostrihy s lištou dlhou minimálne 50 cm (so širším rozstupom nožov). Na strihanie vysokých živých plotov sú určené polostrihy s teleskopickou tyčou.

Kategória: Záhradná technika
Tagy: krovinorez nožnice plotostrih záhradná technika
Zdieľať článok

Diskusia