Augustové číslo časopisu Môj dom už v predaji

01. 08. 2012 Zdieľať

Sú veci, ktoré sú mi teoreticky úplne jasné, ale prakticky ich akosi nezvládam. Napríklad dobre viem, že po šiestej večer už by som nemala jesť, pretože všetko, čo zjem, bude použité proti mne. Alebo s prehľadom ovládam, ako zariadiť detskú izbu tak, aby bola úžasná minimálne osemnásť rokov. Teoreticky.

Žiaľ, musím priznať, že v praxi som prechod od detskej izby k pubertiackej veľmi nezvládla. Aj napriek neutrálnemu nábytku zo svetlého dreva. Je mi totiž teoreticky úplne jasné, že namiesto poličiek s autíčkami mala na stene už dávno visieť gitara, lenže zbavte sa ich, keď sú také milé… A chlapci boli takí rozkošní (to ešte boli rozkošní), keď sa s nimi tak pekne hrávali (až kým sa to, samozrejme, neskončilo plačom)… Ďalšia vec, ktorú nezvládam, je ten príšerný neporiadok. Darmo im človek vymyslí police, skrinky, šanóny… Raz neviem, či je horšie potvrdiť svoj štatút najtrápnejšej matky na svete a opäť raz neúspešne nútiť dvoch juncov do niečoho, na čom očividne záleží len mne, alebo sa tváriť, že ich izba nepatrí k bytu, nikdy nebola jeho súčasťou a týchto dvoch mladých mužov vidím prvý raz v živote.

Tento mesiac sme sa detským izbám venovali naozaj podrobne a na približne dvanástich stranách nájdete asi všetky teoretické rady, ktoré môžete pri zariaďovaní potrebovať. Tak už vám len držím palce, aby sa vám podarilo teóriu aj úspešne uplatniť v praxi. Dobre zariadiť detskú izbu je totiž riadne tvrdý interiérový oriešok. (Priam kokosový orech.)

🙂 Erika Kuhnová

P. S. Nikdy som nechápala, načo moja teta oprašuje autíčka v detskej izbe svojho dospelého syna, ktorý sa odsťahoval pred X rokmi, má vlastný byt a v ňom detskú izbu s autíčkami svojich detí. Začínam sa obávať, že ju o pár rokov pochopím…

PRELISTUJTE SI ČASOPIS

Z OBSAHU:

str. 12

Izba v záplave brečtanu

Spomienka na minulosť, moderná architektúra alebo izba v záplave brečtanu? Ťažko povedať, čím je tento objekt viac. Isté je, že jeho majiteľ si uctil starú tehliarsku pec a  povýšil ju na ateliér architekta. Jej konečnú podobu objektu dotvorila divoká zeleň, ktorá je tu rešpektovanou domácou paňou.  


Augustové číslo časopisu Môj dom už v predaji

1136704
Dano Veselský

str.98

Okno v boji o energiu

Nepochybne jedným z najkomplikovanejších prvkov obvodového plášťa akéhokoľvek domu, nieto ešte energeticky úsporného. Máme naň množstvo protichodných požiadaviek. Chceme, aby bolo subtílne a elegantné, ale nech má tepelnotechnické vlastnosti ako stena. Chceme svetlo a zároveň ticho a teplo. Veľa slnka, ale nie zasa príliš teplo. No kto to má všetko zvládnuť? Žeby okno?


Augustové číslo časopisu Môj dom už v predaji

1136705
Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o.

str. 110

Dovolenka každý deň

Možno už máte dovolenku za sebou, možno ju ešte len plánujete. Tak či onak, ak je exotika blízka vášmu srdcu, ponorte sa do záhrady, ktorá svojim majiteľom dáva príležitosť relaxovať na každom kroku či pri každom pohľade na ňu.


Augustové číslo časopisu Môj dom už v predaji

1136706
Daniel Košťál


Augustové číslo časopisu Môj dom už v predaji

1136707
Dano Veselský

 Foto na titulnej strane: Dano Veselský

Viac sa dočítate v najnovšom vydaní časopisu Môj dom august 2012

Kategória: Aktuality
Tagy: číslo nove predaji v
Zdieľať článok