Bazén s bezpotrubnou filtráciou

Bazén s bezpotrubnou filtráciou

18. 03. 2009
Zdieľať

Ak ste sa rozhodli mať na záhrade svoj vlastný bazén, čaká vás zhromažďovanie informácií, porovnávanie a zisťovanie odpovedí na mnoho otázok. V priebehu toho všetkého možno narazíte na pojmy ako sú francúzsky bazén, alebo bazén s bezpotrubnou filtráciou. Ide o typ, ktorý sa výrazne odlišuje od tých ostatných a v zahraničí, najmä vo Francúzsku, sa teší veľkej popularite. Poďte sa s ním teda zoznámiť.

Bežný bazén verzus francúzsky

Bežný bazén, tak ako ho poznáme, je takpovediac veľká nádoba plná vody, do ktorej vedú rôzne prívody a vývody, kadiaľ voda prúdi do zložitého zariadenia, aby sa vyčistila v pieskových filtroch, prípadne niekde aj ohriala. Celá táto sústava však časom zostarne a akákoľvek porucha na potrubí vyžaduje, hlavne pri väčších bazénoch, zložitú opravu, často aj rozkopanie celého bazéna. Kvôli zložitosti systému je tiež vysoká pravdepodobnosť úniku vody z bazéna či potrubia.Francúzsky bazén oproti tomu nemá ani jeden vývod, ani prívod vody, ktorý by stavbu a následnú údržbu bazéna komplikoval. Systémom strateného debnenia veľmi rýchlo vytvoríte požadovaný tvar bazénu, vybetónujete a umiestnite dovnútra liner, ktorý odsatím vzduchu presne priľne na steny a vytvoríte tak z jedného kusu dno aj steny bazéna. A to bez jedinej škárky, bez jediného vpustu či výpustu, kde by v budúcnosti mohol vzniknúť problém. Výhodou je aj fakt, že v prípade potreby je možné liner kedykoľvek rýchlo vymeniť a váš bazén bude zasa ako nový.

Výsada francúzskeho bazéna

Ak sa pýtate, ako budete filtrovať vodu, ako ju budete čistiť a ako ohrievať, prezradíme vám tajomstvo francúzskeho bazéna. Odpoveď je skrytá v bezpotrubnej filtračnej jednotke. Táto kompaktná jednotka, ktorú umiestnite na okraj bazéna zvládne všetko, na čo bolo predtým treba veľké zázemie a hromady potrubia. Všetko sa potom odohráva v jednom mieste, neexistujú žiadne diery do bazéna, je tu nulové riziko úniku vody, zabezpečený je úplne automatický a takmer bezúdržbový chod a filtre stačí jednoducho z času na čas vyprať v automatickej práčke na 30 ˚C. Jednotka je vybavená dvomi kĺbovými tryskami, perličkou a LED svetlom, ktoré má podstatne dlhšiu životnosť a výkon ako klasické halogénové svietidlá. Jednotka môže byť tiež doplnená protiprúdom a rôznymi typmi ohrevu.

Kategória: Aktuality
Tagy: bazén desjoyaux
Zdieľať článok

Diskusia