Elegantné riešenie nízkoenergetickej stavby

Elegantné riešenie nízkoenergetickej stavby

11. 09. 2012 Zdieľať

Aký by mal byť nízkoenergetický dom? Ak neberieme do úvahy technické charakteristiky, tak môžeme povedať, že aj taký, ktorý stavebníka o energiu neoberá pri výstavbe, ani pri užívaní a prevádzkovaní. Presne takéto sú domy postavené zo stavebného systému VELOX.

— Advertorial spoločnosti VELOX-WERK s.r.o. —

Budúcu energetickú náročnosť objektu určujú tepelno-technické parametre obvodových konštrukcií, kvalitné okná a dvere, možnosti pasívneho využívania slnečného žiarenia, či aktívneho využívania obnoviteľných zdrojov energie. Základom je však kvalitný stavebný systém. 

VELOX: 

Má za sebou už viac ako 12 rokov skúseností s výstavbou nízkoenergetických a pasívnych domov. Stavby z VELOXu sú monolitické, steny a stropy sa betónujú do systému „strateného debnenia“ zo štiepkocementových dosiek. Ide o viac ako 55- ročný originálny rakúsky patent, ktorého základným prvkom je štiepkocementová doska. Východiskovou surovinou na jej výrobu je guľatina ihličnatého dreva, tzv. drevitá štiepka, ktorá z celkového objemu dosky tvorí 89 %. Drevitá štiepka sa zmieša s cementom (9%), ktorý zaisťuje pevnosť a súdržnosť dosiek a s vodným sklom (2%), ktoré dosky stabilizuje proti vlhkosti a vytvára „ochranu“ proti plesniam a hlodavcom. Štiepkocementové dosky sú nehorľavé, preberajú vlastnosti dreva čo sa týka ich opracovania a manipulácia s nimi je veľmi jednoduchá a praktická.

ELEGANTNÉ RIEŠENIE NÍZKOENERGETICKEJ STAVBY

ELEGANTNÉ RIEŠENIE NÍZKOENERGETICKEJ STAVBY
VELOX-WERK s.r.o

Výnimočné vlastnosti domu zo systému VELOX
Domy z VELOXu sa aj bez dodatočných tepelných izolácií už od hrúbky obvodovej steny 340 mm zaraďujú medzi nízkoenergetické.   
Nízke nároky na vykurovanie a príjemná klíma sú výsledkom výborných tepelno-izolačných vlastností stien s tepelnou akumuláciou niekoľkonásobne vyššou než pri bežných murovacích materiáloch, ako napríklad tehla či pórobetón. Preto si v lete dom zachováva príjemný chládok, čo znamená úsporu nákladov na klimatizáciu. V zime, naopak, steny vracajú naakumulované teplo späť do interiéru, čo zase šetrí náklady na vykurovanie. Poréznosť povrchu štiepkocementových dosiek zaisťuje dokonalé tlmiace vlastnosti a pohlcovanie hluku, takže si pokojne môžete povedať: „Môj dom, môj hrad“. Všetci majitelia domov a bytov  VELOX sú vlastníkmi ekologického  bývania postaveného za rozumnú cenu, s nízkou spotrebou energií a príjemnou klímou.  

ELEGANTNÉ RIEŠENIE NÍZKOENERGETICKEJ STAVBY

ELEGANTNÉ RIEŠENIE NÍZKOENERGETICKEJ STAVBY
VELOX-WERK s.r.o


ELEGANTNÉ RIEŠENIE NÍZKOENERGETICKEJ STAVBY

ELEGANTNÉ RIEŠENIE NÍZKOENERGETICKEJ STAVBY
VELOX-WERK s.r.o

Bezpečnosť stavby
Stabilná monolitická konštrukcia umožňuje stavať domy z VELOXu aj v oblastiach, kde je menej stabilné podložie, alebo v inak náročných geologických podmienkach. Vtedy sa stáva veľkou výhodou masívne betónové  jadro stavby. Tento stavebný systém sa dobre uplatní tiež v oblastiach so zvýšenou seizmicitou a v oblastiach so zvýšeným rizikom záplav.
 
Priebeh výstavby: 
Prečo je stavebný systém VELOX tak obľúbený okrem „materského“ Rakúska aj na Slovensku? Montáž systému VELOX je rýchla, dômyselná a  vysoko hospodárna. Stavebníkom VELOX šetrí skladovacie a manipulačné plochy na stavbe. Tiež dovoz materiálu je lacnejší približne o 75% v porovnaní s tehlami, či pórobetónom, pretože je mimoriadne skladný. Samotná výstavba je jednoduchá, správa sa prakticky ako skladačka. Variabilita systému umožňuje projektantom navrhovať netradičné tvary stavieb, a realizačným firmám tieto realizovať bez zvýšených nákladov. 
 
Výnimočné vlastnosti, extrémna bezpečnosť a jednoduchý proces výstavby robia systém VELOX ideálnym riešením pri výstavbe nového domu aj pre bežného staviteľa.
 
Viac informácií na www.velox-bausysteme.com.  
Kategória: Aktuality Materiály
Zdieľať článok