Klimatizácia LG Inverter v zime lacno kúri, ušetrí tisíce korún

14. 11. 2011 Zdieľať

Spoločnosť LG Electronics CZ (LG), ktorá je svetovým lídrom a technologickým inovátorom v klimatizáciách, predstavuje nové klimatizácie, ktoré zabezpečia pohodlné, zdravé a ekologické riešenie vykurovania počas zimných mesiacov. Navyše ušetria spotrebiteľom tisíce korún za jednu vykurovaciu sezónu.

Hlavnou výhodou novej generácie klimatizáciu LG Inverter je úspora energie. Vykurovanie klimatizáciou môže ušetriť až 78% nákladov na vykurovanie, v porovnaní s inými elektrickými spôsobmi vykurovania. Čím viac potom užívateľ klimatizáciu používa, tým viac šetrí. Vysoká efektivita je daná novým DC kompresorom, ktorý má až o 66% vyššiu efektivitu v porovnaní s kompresormi, ktoré majú  konštantný výkon.

Veľkou výhodou je, že klimatizácia začína kúriť okamžite po spustení a miestnosť vyhreje veľmi rýchlo vďaka optimalizovanému prúdeniu vzduchu. Oproti minulým generáciám, klimatizáciou LG Inverter, je miestnosť vykúrená o 50% rýchlejšie pri nižšej spotrebe energie. Pritom ani veľké mrazy nie sú problém – klimatizácia bez problémov kúri aj pri teplotách -15 stupňov Celzia. Vnútorná jednotka vďaka výkonnému motoru dokáže fúkať teplý vzduch až do vzdialenosti 12 metrov. Prúdenie vzduchu je možné prispôsobiť v horizontálnom smere v piatich krokoch a vo vertikálnom smere v šiestich krokoch.

Klimatizácia LG Inverter prospieva zdraviu. Vďaka štvornásobnému filtru a samočistiacej funkcii z klimatizácie fúka stále čistý vzduch bez prachu, vírusov a baktérií. Bolo preukázané, že filtre dokážu z miestnosti odstrániť až 99,9% vírusov H1N1. Filter získal certifikáciu od „British Allergy Foundation and Kitasato LAB“, ktorá potvrdzuje, že filtre v klimatizácii odstraňujú pachy. Plazmový filter, inštalovaný do klimatizácií ArtCool a Libero R, odstraňuje aj mikroskopické častice. Samočistiaca funkcia zabraňuje hromadeniu vlhkosti, tým bráni rastu baktérií a mikróbov vo vnútri výmenníka. To je dôležité predovšetkým v zimných mesiacoch, kedy je vďaka inverznému charakteru počasia vzduch dvakrát až päťkrát špinavší, ako v iných mesiacoch v roku. Filtre odchytia  pachy, peľ, srsť zvierat, tabakový dym  aj hubové mikroorganizmy.

Klimatizácie LG Inverter ponúkajú mnoho užívateľských funkcií. Ich prednosťou je, že sú veľmi tiché. Vďaka optimálnemu prúdeniu vzduchu generujú, v režime spánku, hluk len 19 dB. To je oveľa menej,  než tikajúce hodiny na stene. Pri takto  nízkej hladine hluku je možné i nerušene spať.


Klimatizácia LG Inverter v zime lacno kúri, ušetrí tisíce korún

1044229
LG Electronics CZ

Kategória: Aktuality
Tagy: klimatizácia lg vykurovanie
Zdieľať článok