Konferencia o pasívnych domoch

Konferencia o pasívnych domoch

30. 09. 2009
Zdieľať

Keďže asi tretina celkovej spotreby energie pripadá na stavebníctvo a bývanie, energetická efektívnosť a energeticky úsporné budovy sa stávajú témou dňa. Sú ňou aj kvôli potrebe a záväzku znižovať emisie CO2, ktoré spôsobujú prehrievanie atmosféry. […]

Keďže asi tretina celkovej spotreby energie pripadá na stavebníctvo a bývanie, energetická efektívnosť a energeticky úsporné budovy sa stávajú témou dňa. Sú ňou aj kvôli potrebe a záväzku znižovať emisie CO2, ktoré spôsobujú prehrievanie atmosféry. Európsky parlament vyzval Komisiu, aby navrhla záväznú požiadavku, na základe ktorej by sa mali od roku 2011 všetky nové budovy stavať podľa noriem pre pasívne domy. Táto požiadavka by nás mala motivovať, aby sme sa na výstavbu pasívnych domov začali pripravovať. Inštitút pre energeticky pasívne domy preto pozýva odbornú verejnosť a všetkých záujemcov o energeticky úspornú výstavbu na medzinárodnú konferenciu PASÍVNE DOMY 2009, ktorá sa uskutoční 29. až 30. októbra 2009 v Bratislave v kongresovom centre Technopol. Konferencia sa zameria na témy, ktoré prehĺbia informácie o pasívnych domoch, prinesie najnovšie poznatky o energeticky efektívnej výstavbe a zároveň je príležitosťou na stretnutie a výmenu skúseností. Súčasne s konferenciou prebehne aj výstava stavebných materiálov, výrobkov a služieb pre pasívne domy.

Na konferenciu sa môžete prihlásiť na http://www.2009.pasivnidomy.cz/sk/home/, kde nájdete aj podrobnejšie informácie o konferencii.

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia