Májový Môj dom vám pomôže premeniť váš interiér farbami – tak, aby ste bývali krásne a štýlovo, no nestálo vás to priveľa

05. 05. 2022 Zdieľať

Farby toho dokážu naozaj veľa – napríklad ovplyvniť našu náladu, či úplne zmeniť interiér. Farebná premena interiéru pritom nemusí znamenať vysokú investíciu. Treba si však dobre vybrať a dodržať isté pravidlá. My sme sa tento mesiac v Mojom dome zamerali na štyri najdôležitejšie farebné schémy, pri ktorých vám ukážeme, ako pracovať s farbami tak, aby ste dosiahli oku lahodiaci výsledok a vyvarovali sa chýb. Zaujímavé inšpirácie máme aj pre tých, ktorí nepotrebujú zariadiť priestor od A po Z, ale žiada sa im len trochu farebného oživenia.

Aj v máji vás v Mojom dome pozveme na zaujímavé návštevy – napríklad do dvoch farebných interiérov, ktoré pôsobia veľmi optimisticky. Veríme, že ich pestré zariadenie vás poteší rovnako, ako nás v redakcii. Ak zvažujete kúpu staršieho bytu, ktorý bude potrebovať rekonštrukciu, môžete sa inšpirovať jedným naozaj vydareným panelákovým bývaním – napriek tomu, že ide o starý panelák, byt pôsobí príjemne vzdušne, a jeho majitelia zvládli kompletnú rekonštrukciu len za štyri mesiace! Navyše aj s pridanou hodnotou vlastnoručne zrealizovaných dobrých nápadov. Pre tých, ktorí snívajú skôr o dome, sme zas vybrali víťazný projekt z jednej minuloročnej súťaže. A opäť je tu aj náš tip na výlet, na ktorom môžete bývať ako v rozprávke – tentoraz v čarovne zrekonštruovanej starej chalupe na polosamote.

Samozrejme, ani tento mesiac nechýbajú v Mojom dome tipy na krásne zariadenie a štýlové vychytávky do interiéru – či už máte radi pohodlie, filmovú alebo dizajnovú klasiku. A ak chcete svoje bývanie oživiť originálnym kúskom, ktorý vás nevyjde draho, máme pre vás štyri nápady, ako kreatívne využiť staré dvere. Okrem toho, čo by niekto považoval za odpad, budete potrebovať len čas, šikovné ruky, farbu a možno zopár drobností. V máji vám pomôžeme aj s výberom najvhodnejšej podlahy či praktického zariadenia do kúpeľne, a zamerali sme sa i na aktuálnu ponuku chladničiek – poradíme vám, či bude pre vás lepšou voľbou voľne stojaca, alebo vstavaná. Otestovali sme tiež pomocníkov, ktorých ocenia napríklad chalupári – malé indukčné platničky.

Aj v máji vám v Mojom dome pripomenieme, na čo tento mesiac nezabudnúť v záhrade. Poradíme tiež s výberom kosačky, a keďže pekné počasie láka von nielen majiteľov záhrad, vybrali sme pre vás 55 perfektných vecičiek na balkón – stačí si len vybrať, či chcete mať z neho miesto na relax, malú rajskú záhradku, alebo by ste si na ňom najradšej zariadili exteriérový home office.

Ak plánujete stavať, určite by ste nemali vynechať ani našu stavebnú prílohu. Tento mesiac sme sa zamerali na materiály a technológie, o ktorých si väčšina z nás myslí, že ich dobre pozná, no práve preto si málokto uvedomuje, aký vývoj zaznamenali za posledné roky. Napríklad dnešné okná zvládnu veci, o akých sa vám pred desiatimi rokmi ani nesnívalo. A nejde len o tepelnú izoláciu. Ak však nebudete vedieť, čo všetko okná dokážu, zrejme na vlastnú škodu skončíte len s bežným štandardom. Podobne je to aj pri sadrokartónových konštrukciách či súčasnom technickom vybavení – stačí si len správne vybrať, a získate komfort a vlastnosti, aké potrebujete.

Májové vydanie časopisu Môj dom vychádza 5. 5. 2022. Môj dom kúpite vo všetkých dobrých novinových stánkoch a predajniach tlače, v obchodných reťazcoch a na čerpacích staniciach. Objednať si ho môžete aj na stránkach www.jagastore.sk, www.predplatne.jaga.sk a www.alza.sk.

Môj dom 5/2022

Zdroj: Môj dom 5/2022

Z obsahu vyberáme

9 jednoduchých nápadov, ako vniesť do interiéru farby

Chýba vášmu domovu štipka hravosti a optimizmu? Máme pre vás niekoľko rýchlych a farebných riešení, ktoré uvoľnia formálnu atmosféru a fádny priestor zmenia na nepoznanie! Ani výrazná zmena interiéru pritom nemusí zruinovať váš rozpočet. Často na ňu stačia len šikovné ruky, chuť do práce a dobré nápady – a o tie v najnovšom Mojom dome naozaj nie je núdza.

Môj dom 5/2022

Zdroj: Môj dom 5/2022

Na návšteve v paneláku

V máji môžete spolu s Mojím domom nazrieť aj do šikovne zrekonštruovaného panelákového bytu v Šoporni. Ako sa dá len za štyri mesiace zmeniť starý byt v pôvodnom stave na pôvabný moderný domov? O svoj príbeh sa s nami podelila sympatická majiteľka Paulína. Mladá mamička pritom v byte nešetrila kreativitou a dobrými nápadmi, z ktorých mnohé aj vlastnoručne zrealizovala – vyzerajú naozaj skvelo a nevyšli draho.

Môj dom 5/2022

Zdroj: Môj dom 5/2022

Veľká debata na kúpeľňové témy

Ďalší blok článkov sme v májovom vydaní venovali praktickým otázkam týkajúcim sa kúpeľne. Názory dvoch našich čitateliek vám možno pomôžu správne sa rozhodnúť, koľko kúpeľní vlastne potrebujete, no okrem toho vás upozorníme aj na chyby, ktorým by ste sa mali vyhnúť pri plánovaní, a nájdete tu aj množstvo tipov na praktické vybavenie či ekologické upratovanie.

Môj dom 5/2022

Zdroj: Môj dom 5/2022

Zaostrené na záhradné kosačky

Zišla by sa vám nová kosačka? Taká, s ktorou bude radosť kosiť? Ak si chcete vybrať tú naozaj správnu práve pre vás, mali by ste si vopred premyslieť, aký model najlepšie zodpovedá vašim požiadavkám. V májovom Mojom dome vám nielen predstavíme jednotlivé typy s ich prednosťami i úskaliami, ale nájdete v ňom aj prehľadnú tabuľku parametrov a vlastností, ktoré by ste si mali pri výbere všímať.

Môj dom 5/2022

Zdroj: Môj dom 5/2022

Chladenie aj bez klimatizácie?

Kto by nechcel mať v letných horúčavách doma príjemnú teplotu? Dnes sa to pritom dá dosiahnuť aj bez toho, aby ste investovali do klimatizačnej jednotky. Stačí si do domu vybrať tú správnu techniku a správne ju používať. Viaceré zariadenia totiž zvládnu chladenie ako vedľajšiu, doplnkovú úlohu k svojej hlavnej funkcii. Čo všetko treba brať do úvahy, ak by ste chceli na chladenie využiť tepelné čerpadlo, ktorým budete v zime kúriť? A ako vám pri chladení dokáže pomôcť vetracia jednotka? Všetko dôležité sa dozviete v najnovšom vydaní časopisu Môj dom.

Môj dom 5/2022

Zdroj: Môj dom 5/2022

Kategória: Aktuality
Tagy: časopis Môj dom zariaďovanie interiéru
Zdieľať článok