Najvhodnejší čas na výmenu kotla

10. 04. 2014 Zdieľať

Ak vám na konci vykurovacej sezóny doslúžil starý kotol, nastal čas ho vymeniť. Jar je na výmenu kotla ideálne obdobie, pretože práve v týchto mesiacoch majú servisní technici najviac času. Výmena starého kotla za nový je teraz omnoho ľahšia a rýchlejšia.

Vaillant pri príležitosti osláv 140 rokov svojej existencie na trhu vykurovacej techniky uvádza novú generáciu kondenzačných kotlov. Riešením pre dnešok i zajtrajšok sú nové závesné kotly ecoTEC plus a ecoTEC pro. „Ide o novinky, ktoré umožnia zákazníkom skrátiť návratnosť investície do kúrenia a následne šetriť náklady za energiu potrebnú na kúrenie oveľa výraznejšie než kedykoľvek predtým,“ hovorí Ing. Jaroslav Rehuš, technický špecialista spoločnosti Vaillant Group Slovakia.

Značná úspora energie

Najnovšie prírastky medzi závesnými kondenzačnými kotlami sa môžu pochváliť množstvom nových funkcií, ktoré pomáhajú optimalizovať prevádzku a prispievajú k zvýšeniu užívateľského komfortu. Kotly ecoTEC plus/pro navyše nikdy nespotrebujú viac energie, než je nevyhnutne potrebné.

Okrem väčšej výkonnosti a účinnosti sa kotly novej generácie vyznačujú aj nadčasovým dizajnom. Ovládajú sa intuitívne, dokonca ľahšie než mnohé mobilné telefóny. Umožňuje to nový ovládací panel s podsvieteným textovým displejom. 

Pre byty i väčšie rodinné domy

Kotly ecoTEC pro disponujú automatickým riadením spaľovania, novým pneumaticky riadeným systémom prípravy spaľovacej zmesi a dvojstupňovým energeticky úsporným čerpadlom. Vďaka tomu majú vysokú energetickú účinnosť. Osvedčia sa najmä na vykurovanie menších bytov. 
Kotly ecoTEC plus dokážu zabezpečiť teplo a teplú vodu aj pre väčšie rodinné domy. Svoj vykurovací výkon pritom koncentrujú na ploche veľkej len 0,32 m2. Oba modely kotlov sú kompaktné a použiteľné prakticky kdekoľvek. Hodia sa takmer do každého rohu, zmestia sa i do najmenšieho výklenku či pod schody. 


Kotly ecoTEC plus a ecoTEC pro

Kotly ecoTEC plus a ecoTEC pro
Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Ekonomická príprava teplej vody

Kotly ecoTEC pro/plus neslúžia len na vykurovanie, ale aj prípravu teplej vody. Ich súčasťou je funkcia Aqua-Power-Plus, ktorá umožňuje pri ohreve teplej vody okamžité zvýšenie výkonu až o 21 %. Aj napriek tomu zostáva prevádzka ekonomická, pretože kotly neustále pracujú v optimálnom režime. 

Viac informácií o produktoch značky Vaillant získate na www.vaillant.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: kotol tepla vaillant voda
Zdieľať článok