Zdroj: istock.com

Októbrový Môj dom vás tentokrát prenesie do sveta spální, nadýchaných perín a milovaného spánku

04. 10. 2022 Zdieľať

Typická jeseň nás tento rok zastihla dosť zavčasu. Príjemné teplé a slnečné dni vystriedalo chladné a sychravé počasie, ktoré obľubuje málokto z nás. Nechce sa nám vstávať a najradšej by sme čo najdlhšie vylihovali v posteli. Preto sme veľkú časť októbrového Môjho domu venovali práve spálňam.

Keď si prečítate našu spálňovú abecedu od A po Z možno prídete nato, čo by ste vo svojej spálni mohli vylepšiť, prípadne ako ju zorganizovať tak, aby sa vám lepšie spalo. Okrem toho vám poradíme aj s výberom matraca, textílií i s tým ako v nej získať viac úložných priestorov.

Môj dom 10/2022

Zdroj: Môj dom 10/2022

Všetko o spálni

Čo by v spálni určite nemalo chýbať a, naopak, čo do nej nepatrí? Akú vybrať posteľ, matrac, či textílie? Hľadáte nové čelo postele ale neviete si vybrať? Alebo sa len chcete inšpirovať tými najkrajšími spálňami? V októbrovom vydaní Môjho domu máme pre vás veľký spálňový špeciál.

K aktuálnym trendom v interiérovom dizajne rozhodne patrí viedenský výplet. Pre tých z vás, ktorí sú trošku zručnejší, sme pripravili niekoľko nápadov, ktoré si viete vyrobiť aj sami doma. Pomocou ratanovej trstinovej látky si zhotovte štýlové hodiny, úložné košíky alebo ozdobte dvierka na komode. Ak by sa vám žiadalo tvoriť a renovovať ešte viac, pohrajte sa s čelom postele. V októbrovom Mojom dome si naše Katky pripravili krásne inšpirácie rozličných čiel, ktoré dodajú vašej spálni šmrnc a vnesú dávku originality.

Môj dom 10/2022

Zdroj: Môj dom 10/2022

Dotyk jesene

Príroda zafarbená v nových odtieňoch, skoršie prichádzajúce večery, ľudia zababušení v teplých svetroch… Stačí letmý pohľad z okna, aby ste sa presvedčili, že jeseň definitívne vystriedala leto. Nalaďte sa na jesennú atmosféru s októbrovým Mojím domom.

Ani tento mesiac vás neminú štýlové návštevy zo Slovenska i zo zahraničia. Okrem novej kuchyne slovenskej herečky Bibiány Ondrejkovej sme navštívili aj dvojizbový byt v Bratislave, ktorého majiteľka zverila jeho interiérový návrh svojej sestre. Vďaka ich blízkemu vzťahu bola komunikácia dizajnér – klient úplne iná, a tak mohol vzniknúť originálny byt, ktorý perfektne vystihuje svoju obyvateľku.

Môj dom 10/2022

Zdroj: Môj dom 10/2022

Vzdušný byt pre horolezkyňu

Pri vytváraní konceptu tohto apartmánu bola pre dizajnérku najväčšou inšpiráciou samotná majiteľka. Milovníčka cestovania, turistiky a horolezectva túžila po minimalizme s prvkami z industriálneho a vintage štýlu. Inšpirujte sa!

Nezabudli sme ani na milovníkov našich slovenských chalúp. Tentokrát vás zavedieme na Horehronie, kde pod Urbanovým vrchom ešte v roku 2017 vyrástli tri štýlové chaty – Urbanove sestry.

Na Slovensku máme nielen výnimočné miesta ale aj výnimočných umelcov. O tom svedčí projekt Nebo nad Štiavnicou, ktorý poukazuje na to, ako je dôležité prepájať vyladené interiéry s okolitou prírodou. Pozrite si ako 22 členný tím vytvoril unikátne prútené objekty, ktoré slúžia ako oplotenie, vetrolam a vizuálna prírodná stena. Pri ich inštalácii neboli použité žiadne mechanizmy, žiadne technológie, iba živý materiál.

Môj dom 10/2022

Zdroj: Môj dom 10/2022

Umenie v krajine

Nebo nad Štiavnicou je súkromný projekt, vďaka ktorému sa jeho majiteľom podarilo zachrániť štyri 200 až 300 rokov staré banícke domy, ktoré by inak ďalej chátrali. Okolitá príroda však bola rovnako dôležitá ako vyladené interiéry, a tak vznikol nový projekt, ktorý jedinečným spôsobom prepája domy s krajinou.

Ak bývate v dome, určite by ste nemali vynechať ani našu stavebnú prílohu. Dozviete sa v nej napríklad čo je lepšie na pravidelné kúrenie – krb alebo krbové kachle, ako pripraviť strechu na zimu alebo na čo si dať pozor pri veľkoformátových obkladoch. Tí, ktorí si neváhajú vyhrnúť rukávy, tu nájdu návod ako namontovať kuchynskú batériu.

Môj dom 10/2022

Zdroj: Môj dom 10/2022

Profesionálna kuchyňa

Snívate o kuchyni akou sa pýšia skutoční profesionáli? Zorganizujte si kuchyňu ako šéfkuchár! Zostavili sme pre vás 10 dôležitých a praktických rád, čo by v profesionálnej–domácej kuchyni nemalo chýbať i to, ako si profesionáli uľahčujú zdĺhavú prácu pri varení.

Samozrejme, ani v najnovšom vydaní časopisu Môj dom sme nezabudli na nápady ako ušetriť – nájdete ich podľa ikonky so symbolom €, ktorú sme umiestnili pri každom úspornom tipe.

Októbrový Môj dom vychádza 4. 10. 2022. Kúpite ho vo všetkých dobrých novinových stánkoch a predajniach tlače, v obchodných reťazcoch a na čerpacích staniciach. Objednať si ho môžete aj na stránkach www.jagastore.sk, www.predplatne.jaga.sk a www.alza.sk.

Môj dom 10/2022

Môj dom 10/2022

Text: Redakcia

Kategória: Aktuality
Tagy: časopis Môj dom jesenné dekorácie zariaďovanie spálne
Zdieľať článok