Podlaha a jej ošetrenie

Podlaha a jej ošetrenie

02. 12. 2016
Zdieľať

Moderné trendy si žiadajú moderné povrchy. Drevo ako prírodný materiál je úplne na ústupe. Dôvodom nízkeho dopytu po klasickej masívnej drevenej podlahe ošetrenej lakom alebo olejom je malá znalosť problematiky, vysoká cena za materiál a jeho horšia dostupnosť.

Málo zákazníkov dnes vie, že počiatočná investícia do drevenej podlahy je vyššia pre výnimočnú kvalitu a výnimočné vlastnosti, ale údržba je celkom jednoduchá, ak sa dodržujú jej pravidlá. Navyše, masívna podlaha vydrží niekoľko generácií. V prípade, že je podlaha v zlej kondícii (mdlá, bez lesku), sú na trhu leštidlá vhodné na každý typ podlahoviny, tie vzhľad podlahy osviežia. Ak si podlaha vyžaduje renováciu, stačí iba prebrúsenie a nanesenie novej vrstvy laku či oleja. Chcete lesklú alebo matnú podlahu? Alebo sa vám páči škandinávsky odtieň podlahy či hnedý dymový vzhľad? Alebo stavíte na klasiku prírodného dizajnu podlahoviny? Moderné trendy dovoľujú nekonečné možnosti farebného tónovania. Odtieň svojej podlahy môžete zladiť s interiérom. 
Kúpili ste starý dom či byt a vidíte, že pod kobercom sú staré parkety… Chcete ich vytrhať, pretože sú čierne, fľakaté, poškriabané a podlaha vŕzga? Najprv zavolajte odborníka, ktorý vám poradí, či sa dá podlaha „zachrániť“ renováciou. I škáry (medzery medzi jednotlivými dielcami) sa dajú vyplniť (vyškárovať). Drevená podlaha/parkety sú aj dnes skvostom domova. Po renovácii vyzerajú celkom ako nové! 


Ste spokojní so vzhľadom svojej podlahy?

Ste spokojní so vzhľadom svojej podlahy?
Bona CR spol. s r.o.

Drevená podlaha, ktorá sa ošetruje pravidelne, je krásna, prirodzená, na pohľad a dotyk výnimočná. Samozrejme, každá drevená podlaha podlieha prirodzenému opotrebovaniu podľa druhu namáhania. Podlahu treba pravidelne čistiť a ošetrovať. Poškodenie alebo hrubé znečistenie jej častí je možné odstrániť lokálne. Ak však chceme podlahu len pravidelne čistiť a ošetrovať, stačí sa držať základných pravidiel údržby. Aby povrch vydržal dlho krásny na dotyk i na pohľad, treba zvoliť správny čistiaci prostriedok, špeciálne určený na daný typ podláh. 

Podlahu vždy pred čistením „vyluxujte“. Nevyberajte si univerzálne saponáty! Upratovaním typu vedierko – voda len rozotierate usadenú špinu, nečistíte podlahu! Drevená podlaha môže nadmerným použitím vody napučať, zvlniť sa. Olejované podlahy potrebujú čistiaci prostriedok, ktorý je špeciálne určený na ich ošetrenie, aby ním presiakli do hĺbky.

Spoločnosť Bona ponúka kvalitné a ekologicky šetrné produkty nielen na ošetrenie drevených podláh – v portfóliu máme produkty na ich inštaláciu, renováciu aj údržbu. Pri ukladaní a renovácii teda nekončíme. Ponúkame výrobky na profesionálne čistenie drevených podláh v interiéri i exteriéri (na vonkajších drevených terasách) a zákazníkom ponúkame aj produkty na údržbu všetkých typov podláh. To znamená, že ak máte drevenú lakovanú podlahu, olejovanú podlahu alebo tvrdú podlahovinu, ako je laminát, keramická dlažba, marmoleum, PVC, vinyl, tak je systém produktov Bona Spray Mop na ošetrenie všetkých typov podláh správnou voľbou. 


Podlaha a jej ošetrenie

1877407
Bona CR spol. s r.o.

Systém produktov Bona Spray Mop zahrňuje čistiaci mop, čistiace prostriedky Bona Čistič na parkety alebo Bona Čistič na olejované podlahy, alebo Bona Čistič na laminátové podlahy & dlaždice. Všetky produkty je možné umiestniť do praktického Bona Spray Mopu (mop s otočnou hlavou, ktorý dosiahne i na ťažko prístupné miesta, vrátane čistiaceho prostriedku a špeciálnej čistiacej mikrovláknovej utierky). Čistiace prostriedky sú k dispozícii v 0,85 l balení, 2,5 l balení a ekonomickom 4 l balení. Teraz v každom balení Bona Spray Mopu darček: detské leporelo ZDARMA* (do vyčerpania zásob).

Neviete si rady, ktorý produkt použiť? Alebo hľadáte radu týkajúcu sa ukladania novej drevenej podlahy či renovácie tej starej? Chcete sa poradiť o údržbe? Obráťte sa na nás! Podlahám sa venujeme od roku 1919 a ponúkame prvotriednu švédsku kvalitu, ktorá vydrží niekoľko generácií. 

E-SHOP: www.bonaspraymop.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti BONA CR spol. s  r. o. 

Kategória: Aktuality
Tagy: bona parkety podlaha renovácia
Zdieľať článok

Diskusia